W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zbliża się Festiwal Legend Lubelskich!

Zbliża się Festiwal Legend Lubelskich!
12.08.202112:34

Ostatni weekend wakacji w Lublinie będzie legendarny! W dniach 26-29 sierpnia 2021 odbędzie się Festiwal Legend Lubelskich, czyli wielkie święto miejskich opowieści, gawędziarzy, klechdarzy i teatru ulicznego. Wydarzenie skierowane jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych uczestników.

Na zakończenie lata czekają na nas 4 dni kulturalnych atrakcji: teatry uliczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, familijna gra miejska, spacery z przewodnikami oraz instalacja multimedialna na Placu po Farze. Wszystkie wydarzenia odbywają się w historycznej części miasta, od Bramy Krakowskiej i Wieży Trynitarskiej po Zamek Lubelski. W piątek odbędzie się na gościnny spektakl fantasy „Tripillia Visions” w wykonaniu Teatru Harmider z Łucka w Ukrainie. Spektakl nawiązuje do kultury Cucuteni-Trypole, która rozwijała się na terenie dzisiejszej Ukrainy. W sobotę, 28 sierpnia będzie można zobaczyć premierowy spektakl Improv Teatru „Poławiacze Pereł” – „Pieśń Leszka Czarnego”, którego akcja odbywa się w dwóch miejscach, na dziedzińcu Zamku Lubelskiego i na Placu po Farze, a widzowie będą zaproszeni do udziału w legendarnej paradzie. Ponadto swoje produkcje zaprezentują: Teatr Prapremier In Vitro oraz Studia O.

W programie Festiwalu nie zabrakło również warsztatów – różnorodnych i dostosowanych dla najmłodszych uczestników w różnym wieku. Podczas spotkań będą mogli eksperymentować z ruchem scenicznym, grą aktorską, dźwiękiem czy charakteryzacją. W ofercie znajdują się również warsztaty manualne i plastyczne. Kolejny punkt programu to spacery i gra miejska, czyli sposób na niecodzienne zwiedzanie miasta i poznanie ciekawych historii i legend związanych z Lublinem. A wieczorem w pełnej krasie zobaczymy na Placu Po Farze, rzeźbę multimedialną – Kozi Czart. Instalacja artystyczna ma charakter interaktywny, dzięki temu widzowie będą mogli sterować jej wyglądem.

  • Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
  • Na część z nich – spektakle na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie oraz warsztaty i spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.
  • Darmowe wejściówki będą dostępne od 20 sierpnia 2021 r. Można je pobrać w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1 oraz poprzez system evenea.pl

Festiwal Legend Lubelskich jest częścią projektu „Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie". Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu.

Pliki do pobrania