W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy laureatów IV edycji Programu "Miejsce Inspiracji"

Znamy laureatów IV edycji Programu "Miejsce Inspiracji"
23.03.201612:21

11 podmiotów z branży hotelarsko-gastronomicznej przez dwa kolejne lata będzie mogło poszczycić się prestiżowym tytułem „Miejsce Inspiracji”. Wybrane lokale, oprócz noclegów i posiłków, zapewnią turystom możliwość bliższego poznania Lublina i klimatu miasta.

Do pierwszego etapu Programu Miejsce Inspiracji zgłosiło się 37 podmiotów z branży HoReCa. 16 z nich pozytywnie przeszło do ostatniego etapu, a 2 kolejne otrzymały "dzikie karty". W drodze eksperckich wizyt Komisji Programowej przeprowadzonych we wszystkich nominowanych podmiotach, wybranych zostało 11 finalistów którzy oficjalnie zostali laureatami IV edycji Programu Miejsce Inspiracji. Kadencja Programu będzie trwała dwa lata – do grudnia 2017 roku.

Największą liczbę punktów spośród obiektów noclegowych otrzymały:

 • Hotel Alter,
 • Hotel Ilan,
 • Apartamenty Browaru Perła wraz z Perłową Pijalnią Piwa,

Najwyższe noty wśród obiektów gastronomicznych zdobyły:

 • Restauracja Mandragora,
 • Restauracja Kardamon,
 • Pub Dom Złotnika,
 • Restauracja Hades Szeroka,
 • Irish Pub u Szewca,
 • Pub u Fotografa,
 • Kawiarnia Między Słowami.

Specjalne wyróżnienie komisji przyznano:

 • Cafe Mari

Bardzo cieszy mnie tak duża liczba zgłoszeń do IV edycji Programu. Poprzez Program Miejsce Inspiracji chcemy promować miejsca związane z Lublinem oraz wspierać branżę hotelarsko-gastronomiczną, tak istotną dla rozwoju turystyki. Współpraca z wyróżnionymi podmiotami stanowi dla nas niezwykle ważną rolę w budowaniu pozytywnych doświadczeń z miastem – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin - Lublin staje się atrakcyjnym miejscem, docenianym i rekomendowanym przez portale podróżnicze, a odwiedzający nas turyści są coraz bardziej wymagający. Dzięki Programowi mogą lepiej poznać nasze miasto, wyjechać z unikalnymi przeżyciami i wracać po więcej. – dodaje.

Formuła Program zakłada obustronne korzyści. Uczestnicy poza możliwością posługiwania się tytułem, mają przekazany do dyspozycji podświetlany kaseton „Miejsce Inspiracji”, stojak oraz stale uzupełniane w nim materiały promocyjne. W ramach Programu realizowany jest cykl wydarzeń i eventów, które pozwalają uczestnikom na doznawanie atmosfery miasta oraz poznanie jego dawnego i współczesnego dziedzictwa. Miasto organizuje również szkolenia dla pracowników wyłonionych podmiotów oraz weryfikuje podczas Badań Tajemniczego klienta ich ofertę.

Skład Komisji Programowej:

 1. Karina Falkiewicz - Magazyn Aromat, Lubelska Blogosfera Kulinarna
 2. Dawid Furmanek - mEATing - warsztaty kulinarne
 3. Patryk Góźdź - Fundacja Rozwoju Designu LuCreate
 4. Bartłomiej Kożuchowski - Stowarzyszenie Architektów Polskich
 5. Waldemar Sulisz - Jem Lublin, Europejski Festiwal Smaku
 6. Agata Makuch - Wydział Sportu i Turystyki Miasta Lublin
 7. Michał Cużytek - Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin - Marketing Miasta Lublin

Szczegóły dotyczące Programu „Miejsce Inspiracji” można znaleźć na stronie internetowej miasta - Miejsce Inspiracji.