W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zwiększyło się grono Przewodników Inspiracji

Zwiększyło się grono Przewodników Inspiracji
18.06.202115:52

Prestiżowy tytuł Przewodnika Inspiracji otrzymało dziś kolejnych osiem osób. Nowi uczestnicy miejskiego programu dołączyli do grona wyróżnionych przewodników pokonując kilkuetapową procedurę konkursową.

– Program Przewodników Inspiracji był w momencie tworzenia unikatowy w skali kraju. Cieszy fakt, że jego popularność stale rośnie, a grupa Przewodników rozszerza się o kolejnych ekspertów z zakresu historii i tradycji Lublina. To doskonała wiadomość zarówno dla mieszkańców, jaki i turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają nasze miasto – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Tytuł Przewodnika Inspiracji został przyznany: Markowi Dudzie, Sławomirowi Juraszewskiemu, Mateuszowi Kapitanowi, Magdalenie Kowalskiej-Cichy, Marcie Łukasik, Agnieszce Malinowskiej-Mikołajczyk, Łukaszowi Miazkowi i Agacie Witkowskiej.

Nowi Przewodnicy Inspiracji zostali wyłonieni w drodze konkursu. Oprócz wykazania wiedzy na temat Lublina musieli zaprezentować autorską trasę spaceru konkursowego. Ocenie podlegało twórcze podejście w projektowaniu tematyki i przebiegu trasy, sposób prezentacji i umiejętność wchodzenia w interakcję z uczestnikami spaceru.

– Poziom zaprezentowany przez kandydatów do tytułu Przewodnika Inspiracji był wyrównany, co doskonale pokazuje, że lubelska branża przewodnicka jest dobrze przygotowana i zaangażowana w swoją misję. Ostatecznie wyłoniono osiem osób, które dołączyły do Programu. To doświadczeni przewodnicy miejscy i pasjonaci dziejów miasta, którzy w swojej pracy kierują się pasją i ogromną wiedzą o Lublinie – mówi Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Spacery nowo wybranych Przewodników Inspiracji rozszerzą ofertę tras turystycznych, w której każdy mieszkaniec lub odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje zarówno tras ogólnych, jak i tematycznych, np. w zakresie architektury, znanych postaci, legend miejskich czy wielokulturowości miasta. Spacery przybierają zróżnicowaną formę – tradycyjnych wędrówek, przejażdżek rowerowych, gier miejskich, a nawet konkursów z nagrodami. Po raz pierwszy z nowo wybranymi Przewodnikami Inspiracji można było spacerować po Lublinie w czasie tegorocznego Sezonu Lublin.

Z sylwetkami Przewodników Inspiracji oraz ich autorskimi pomysłami na zwierzanie Lublina można zapoznać się na stronie: www.przewodnik.lublin.eu.

Program Przewodnik Inspiracji powstał w 2018 roku. Od początku jego celem jest wyróżnienie przez Miasto Lublin najlepszych przewodników miejskich ze względu na ich wszechstronną wiedzę o Lublinie i kreatywną formę jej prezentowania. Program ułatwia dostęp do unikalnych usług turystycznych i wspiera budowanie atrakcyjnego wizerunku miasta wśród mieszkańców oraz turystów. W pierwszym naborze, w 2018 roku, wyłoniono 23 Przewodników Inspiracji.