W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bezpieczny City Break

Bezpieczny city break w Polsce. Miasta zapraszają na weekend

Sytuacja pandemiczna wciąż trwa, ale krajowa turystyka wróciła na najwyższe obroty, a 2020 i 2021 rok jasno pokazały, że turyści w Polsce zwrócili się w stronę wyjazdów krajowych. Jeszcze w poprzednim roku polskie miasta, w ramach wspólnej akcji w #CityIsReady, postanowiły z inicjatywy Lublina zachęcić Polaków do bezpiecznego spędzenia weekendu z mocą proponowanych przez siebie atrakcji zebranych w broszurach dedykowanych poszczególnym miastom. Lublin oraz Gdańsk, Łódź, Warszawa, Toruń, Kielce, Olsztyn, Opole, Sopot, Gdynia, Kraków i Szczecin przygotowały swoje propozycje planów na weekendowe zwiedzanie.

Wskazówki zawarte w broszurach poszczególnych miast prowadzą do miejsc wartych odwiedzenia lub doświadczenia, ale przede wszystkim bezpiecznych pod względem aktualnej sytuacji epidemicznej. Plan city breaku zawiera również kompleksowe informacje na temat dojazdu, punktów informacji turystycznej czy najlepszych miejsc na skosztowanie lokalnych specjałów. Jak to wygląda - warto sprawdzić na przykładzie lubelskiego planu na weekendowe zwiedzanie.

Zachęcamy do planowania weekendowych miejskich wypadów!

Do pobrania