W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Gry miejskie

Mało znane lubelskie legendy i inne opowieści, których jeszcze nie znacie

Data i godzina: 14.06.2019, godz. 9.30 - 12.00, 12.30 - 15.00 oraz 16.00 - 18.30
Miejsce zbiórki: Dziedziniec KUL, pomnik Jana Pawła II
Partner: Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na grę miejską, w której każdy może znowu poczuć się jak student! Macie niebywałą okazję powrócić do czasu, gdy rozpoczynacie swoje wymarzone studia - jesteście na uroczystej inauguracji roku akademickiego. Jest tylko jeden mały problem: roztrzepana Pani Tola z dziekanatu położyła gdzieś wszystkie indeksy, a teraz nie może ich znaleźć... tak rozpoczyna się gra!
7 zespołów każdy po 5 uczestników, trasa do przebycia, 11 obiektów do odnalezienia na podstawie zdjęć sprzed laty, a przed wami jeden cel: dotarcie do mety i zwycięstwo!!! Po drodze jednak nie będzie łatwo... jako uczestnicy będziecie musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat legend, znajomością topografii miasta ale także zręcznością, sprytem i szybkością reakcji... jeżeli chcesz się sprawdzić, dołącz do gry!

Zapisy: Zapisy na wydarzenie  realizowane są za pośrednictwem zgłoszeń na adres: .
Formularze zapisów oraz wszelkie informacje o wydarzeniu umieszczone na stronie internetowej Fundacji Rozwoju KUL.

Czart, Archanioł, gad i kamień

Data i godzina: 14.06.2019, godz. 12.00 - 17.30 oraz 15.06.2019, godz. 12.00 - 17.30
Miejsce zbiórki: Piwnica pod Fortuną
Partner: Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych "Pogranicze"

Kim jest tajemniczy gad zamieszkujący Stare Miasto w Lublinie? Dowiesz się tego, gdy rozwiążesz wszystkie zagadki przypisane do poszczególnych miejsc związanych z legendami  i opowieściami z dawnego Lublina. Czy Ci się to uda. Jeśli tak, poznasz  hasło i tajemnice legendarnego gada.
Quest do samodzielnego rozgrywania.
 

W poszukiwaniu tajemnic Lublina, czyli jak odnaleźć zaginioną recepturę

Data i godzina: 14.06.2019, godz. 16.30 - 19.30
Miejsce zbiórki: Brama Krakowska
Partner: Biuro Turystyki Kulturowej Krajka

Ona jedna miała doskonały przepis na przepyszne naleśniki. A jak wiadomo, dobre naleśniki warte są wiele, dlatego też mieszczka Jadwiga smażyła, smażyła aż sen ją zmorzył... co doprowadziło do tragicznego w skutkach dla Lublina wydarzenia- wielkiego pożaru. Na szczęście tym razem chodzi nie o smażenie a o odnalezienie zaginionej receptury na wyborne naleśniki! Zapraszamy na grę miejską w której staniesz się poszukiwaczem zaginionego przepisu.

Zapisy: w dniu wydarzenia od godz. 16.30 do 18.00 wydawane będą karty uprawniające do uczestnictwa w grze.

Ciemna strona miasta-quest

Data i godzina: 14.06.2019, godz. 19.00
Miejsce zbiórki: Plac Zamkowy
Partner: Biuro Turystyki Kulturowej Krajka

Pod osłoną nocy masz okazję przemierzyć samodzielnie nieoznakowany szlak, z garścią wskazówek które dostaniesz po rozwiązaniu zagadek i rebusów ukrytych w przestrzeni Starego Miasta. Wszystko co napotkasz posłuży ci do odgadnięcia hasła końcowego. Jeśli tylko wytężysz słuch i wyobraźnię spotkasz Czarną Inez, Złotniczkę, Zofię Filipowiczową za czary skazaną a może nawet Ducha strzegącego Bramy Krakowskiej?

Zapisy: w dniu wydarzenia w godz. od 19.00 do 19.30 będą wydawane karty uprawniające do uczestnictwa w queście.

Niedokończone opowieści lubelskiego kata

Data i godzina: 15.06.2019, godz. 14.00 - 17.00
Miejsce zbiórki: Trybunał Koronny
Partner: Biuro Turystyki Kulturowej Krajka

Poznajcie jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających prac dawnych czasów oraz związaną z nią lubelską legendę o “Kamieniu nieszczęścia”. Jeżeli się nie boicie, animatorzy wprowadzą was w tajniki działalności lubelskiego sądu, procesów oraz wskażą miejsca w których kat wykonywał wyroki. Będziecie mieć także okazję poznać tajemnice zawodu kata. Na końcu zabawy, po rozwiązaniu wszystkich zagadek będziecie mogli przywdziać jego strój i stać się na chwilę katem. Jeśli niestraszne wam straszne historie ta gra jest dla Was!

Zapisy: w dniu wydarzenia w godz. od 14.00 do 15.30 wydawane będą karty uprawniające do uczestnictwa w grze.

Pobierz ulotkę

Galeria zdjęć z Festiwalu Legend Lubelskich

Film z Festiwalu Legend Lubelskich