W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Legend Lubelskich 2017

Festiwal Legend Lubelskich 2017

21 -23.09.2017/czwartek, piątek i sobota/ Stare Miasto

Festiwal Legend Lubelskich - plakatFestiwal Legend Lubelskich 2017 rozpocznie się 21 września o zmierzchu i potrwa aż do sobotniego wieczora wprowadzając uczestników w nastrojowy, zagadkowy i nieco baśniowy świat opowieści, nieznanych historii i legend.

Rynek Starego Miasta i przylegające do niego ulice oraz Błonia i Dziedziniec Zamkowy w roku Wielkiego Jubileuszu Miasta Lublin staną się miejscem inscenizacji, działań teatralnych i muzycznych odtwarzających wydarzenia i klimat minionych czasów.

W piątkowe popołudnie uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez 7 stuleci obrosły legendami oraz wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych spacerach wieczornych. Na czas trwania sobotniego Festiwalu przestrzenie Starego Miasta staną się sceną wielu spektakli, występów, warsztatów i atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi.

Zapraszamy do śledzenia opisów, ciekawostek oraz udziału w konkursach na profilu Facebook - Turystyczny Lublin.

UWAGA: Wydarzenia w ramach festiwalu mają charakter otwarty tzn. nie obowiązują na nie zapisy. Wyjątkiem jest spektakl Pogrom w przyszły wtorek oraz warsztaty kulinarne. Osoby zainteresowane udziałem w imprezach powinny zgłaszać się o ustalonej godzinie w miejscu zbiórki. Szczegółowe informacje w opisie każdego wydarzenia.

Do pobrania

Program Festiwalu Legend Lubelskich 21 -23.09.2017

21 września

22 września

23 września


* - na wydarzenie obwiązują zapisy, szczegóły w opisie wydarzenia