W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin Sportival

Ideą wydarzenia Lublin Sportival jest zaprezentowanie oferty i potencjału sportowego Lublina. Festiwal ten to przede wszystkim promocja wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez wydarzenie, które skupia mniejsze i większe przedsięwzięcia organizowane przez pasjonatów z naszego miasta. Lublin jest miejscem, gdzie młodzi ludzie odkrywają swoje talenty, tworzą społeczności skupiające entuzjastów z różnych dziedzin. Lublin inspiruje do życia i rozwijania własnych pomysłów. Festiwal posiada tematykę wiodącą, zgodnie z którą zapraszani są zawodnicy krajowi i zagraniczni. Poprzez swój talent, doświadczenie i profesjonalizm stanowią inspirację dla uczestników imprezy do podejmowania własnych wyzwań. Corocznie odbywają się dwie edycje Lublin Sportival: letnia – w ostatni weekend maja oraz zimowa – w pierwszą sobotę grudnia. Ostatnia edycja wydarzenia odbyła się zimą 2016 roku.

Podczas letniej edycji wydarzenia na profesjonalnie przygotowanym na Placu Zamkowym torze rowerowym organizowane są zawody dirtowe MTB wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour.

Zimowa edycja to okazja do zaprezentowania mieszkańcom i gościom Lublina dyscypliny zwanej: jibbing, czyli wykonywania widowiskowych akrobacji na nartach lub snowboardzie z wykorzystaniem elementów infrastruktury miejskiej. Dodatkowym atutem wizerunkowym przedsięwzięcia jest połączenie niezwykłych umiejętności profesjonalnych zawodników biorących  udział w wydarzeniu oraz nadzwyczajnej atmosfery zabytkowej scenerii Starego Miasta w Lublinie.

 

Wydarzenie Lublin Sportival idealnie nawiązuje do wartości marki Lublin. Miasto Inspiracji ukazując historyczny obraz miasta w połączeniu ze współczesnym, dynamicznym rytmem festiwali w Lublinie.