W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sezon Lublin

Lublin jest miastem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Zachwyca swoją ponad 700-letnią historią opowiadaną przez liczne muzea, klimatyczne uliczki, niezwykłe zabytki oraz tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. Naturalny charakter rzeki Bystrzycy z licznymi zakolami, łąkami i lasem sprawia, że Lublin to również miejsce niezwykłych wypraw kajakowych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu odnajdą tu również moc rowerowych i pieszych atrakcji zorganizowanych z myślą właśnie o nich.

Głównym celem Sezonu Lublin jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta oraz oferty atrakcji turystycznych, jak również budowanie efektywnych form współpracy tworzonych przez środowiska zaangażowane w rozwój turystyki w Lublinie. Bogaty program wydarzenia tworzony jest przy udziale lokalnych partnerów, którzy w drodze zgłaszania imprez przedstawiają swoje propozycje odnoszące się do Programu Produktów Turystycznych wskazanych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku.