Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Festiwal Małych Opowieści

Data rozpoczęcia 2017-06-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2017-06-24
Godzina zakończenia 23:00
Miejsce Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” ul. Grodzka 21
Kontakt alina.bak@tnn.lublin.pl

Festiwal stanowi rodzaj święta opowieści w Lublinie i w całej Polsce. Ma być rodzajem Agory dla miłośników opowieści, miejscem dyskusji i rozmów o różnych formach opowiadania, od najbardziej tradycyjnych do tych współczesnych, używających nowych technologii.

Program:
21 CZERWCA

  • 18:00/ Spektakl opowieści / Massimo Schuster (Włochy) "Wielka i prawdziwa historia Paladynów Francji "
  • 20:00 / Spektakl opowieści / Liuba Scudieri i Enzo Mirone (Włochy) „Trzy kobiety nad morzem”
  • (Spektakle grane są w oryginalnych wersjach językowych z tłumaczeniem na język polski)

22 CZERWCA

  • 18:00 / Spektakl opowieści / Susan Stone (USA) „Rodzinne historie: żydowskie opowieści z Polski".
  • 20:00 / Spektakl opowieści / Davide Enia i Ernesto Barocchieri (Włochy) "Maj'43"
  • (Spektakle grane są w oryginalnych wersjach językowych z tłumaczeniem na język polski)

23 CZERWCA

  • 18:00/ Spektakl opowieści / Bruno de La Salle (Francja) „Czarodziejska wróżba”
  • 20:00 / Spektakl opowieści / Maria Isabel Gonzalez Munoz (Hiszpania) “Don Kichot” Cervantesa
  • (Spektakle grane są w oryginalnych wersjach językowych z tłumaczeniem na język polski)

24 CZERWCA

  • 10:00 - Spotkanie z Lidią Ostałowską, prowadzenie: Anna Gmiterek-Zabłocka / DPS "Kalina"
  • 16:00 - Spotkanie z Włodzimierzem Nowakiem, prowadzenie: Paweł Krysiak / Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta: Schronisko i noclegownia, Dolna Panny Marii 32
  • 17:00 - Spotkanie z Lidią Ostałowską, prowadzenie: Anna Gmiterek-Zabłocka / Restauracja Hades Szeroka
  • 18:00 – Gala Festiwalu Małych Opowieści, uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu Akademii Opowieści.
  • Prowadzenie: Mariusz Szczygieł, udział Włodzimierz Nowak, Michał Nogaś, gość specjalny: Robert Więckiewicz / Brama Grodzka - Teatr NN
  • 20:00 - Spektakl opowieści / Ewa Benesz „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, V Księga Kłótnia / Brama Grodzka - Teatr NN
  • 20:00 - Michał Nogaś, prowadzenie: Katarzyna Michalak / Dom Słów, ul. Królewska 17 – podwórko
  • 20:00 – Mieszkanie opowieści z Mariuszem Szczygłem, prowadzenie: Natasza Ziółkowska-Kurczuk / ul. Lipińskiego 25/59
  • 20:00 – Spotkanie z Jackiem Dehnelem, prowadzenie: Grażyna Lutosławska / Muzeum im. J. Czechowicza ul. Złota 3
  • 20:00 - Spotkanie z Włodzimierzem Nowakiem, prowadzenie: Paweł Krysiak/ Klasztor Dominikanów
  • 21:00 - Spotkanie z Jackiem Dehnelem, prowadzenie: Grażyna Lutosławska / Księgarnio-kawiarnia Między Słowami
  • 21:00 - Mieszkanie opowieści z Mariuszem Szczygłem, prowadzenie: Natasza Ziółkowska-Kurczuk / Staszica 10/11
  • 21:00 - Mieszkanie opowieści z Michałem Nogasiem, prowadzenie: Katarzyna Michalak /
  • 23:00 – Toast w Restauracji Szeroka

gość specjalny:
Robert Więckiewicz

Opowiadacze:
Bruno de La Salle (Francja)
Massimo Schuster (Francja)
Davide Enia (Włochy)
Ernesto Barocchieri (Włochy)
Liuba Scudieri (Włochy)
Enzo Mirone (Włochy)
Maria Isabel Gonzalez Munoz (Hiszpania)
Susan Stone (USA)
Ewa Benesz (Polska)

Pisarze, reportażyści:
Lidia Ostałowska
Jacek Dehnel
Mariusz Szczygieł
Michał Nogaś
Włodzimierz Nowak
Grażyna Lutosławska
Katarzyna Michalak
Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Anna Zabłocka-Gmiterek
Paweł Krysiak
 

Wydarzenia polecane

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)