W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jak dołączyć do Programu Miejsce Inspiracji?

22.05.201816:16

Rozpoczynamy otwarty nabór do piątej edycji Programu Miejsce Inspiracji. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie lokali gastronomicznych, które poprzez swój unikalny charakter, ofertę oraz przyjęty model biznesowy opowiadają swoim gościom historię i przybliżają tradycję kulinarną oraz kulturalną Lublina.

Program Miejsce Inspiracji ma na celu wzmocnienie wizerunku Lublina jako miasta niepowtarzalnego, pełnego kreatywnej przedsiębiorczości i cechującego się osobliwą, kameralną atmosferą. W drodze dwóch etapów konkursu wybierane będą lokale, które poprzez przybliżenie filozofii działalności lokalu przekonają Komisję Programową do tego, że to właśnie oni powinni na kolejne dwa lata zyskać prestiżowy tytuł Miejsca Inspiracji.

Co zyskuje Uczestnik Programu Miejsce Inspiracji?

 1. Podmiot, który uzyska najwyższą liczbę punktów podczas trwania naboru do Programu uzyska nagrodę specjalną – reklamę na łamach magazynu Patrona Programu – KUKBUK.
 2. Podmioty zakwalifikowane do Programu uzyskają nagrody specjalne zapewnione przez Patrona Programu – CYDR LUBELSKI akcesoria kuchenne o wartości 1 000 zł oraz sampling produktu.
 3. Lokal wraz z przystąpieniem do Programu zyskuje prestiżowy tytuł – Miejsce Inspiracji, nadany mu w imieniu Miasta Lublin na okres 2 lat.
 4. Laureaci Programu zostają włączeni do planu działań marketingowych mających na celu promocję oferty turystycznej Miasta Lublin.
 5. Stała promocja podmiotu obywa się za pośrednictwem dedykowanego portalu miejsceinspiracji.lublin.eu oraz w ramach kampanii w mediach społecznościowych realizowanej na profilu Facebook Miasta Lublin – Turystyczny Lublin
 6. Wyróżniony lokal zostaje oznaczony podświetlanym kasetonem Miejsce Inspiracji
 7. Miejsca Inspiracji w okresie trwania Programu mają zapewnione stojaki promocyjne wraz z bieżącym dostarczaniem bezpłatnych materiałów promocyjnych o mieście Lublin
 8. Pracownicy Miejsca Inspiracji mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach połączonych ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji w Lublinie
 9. W lokalach uczestniczących w Programie Miejsce Inspiracji realizowana jest profesjonalna sesja zdjęciowa i seria filmów promocyjnych w związku z planowanymi działaniami marketingowymi
 10. W ramach współpracy z Miastem Lublin realizowane są również wspólne wydawnictwa promocyjne (przykład IV edycji - folder Lublin Smaków)
 11. Kadra zarządzająca podmiotem uczestniczącym w Programie uzyskuje pełny raport z  badań Tajemniczego Klienta, które będą realizowane w lokalu co najmniej dwa razy w roku. 

Jak dołączyć do Programu Miejsce Inspiracji?

1. ZGŁOSZENIE - Należy zapoznać się z Regulaminem Programu Miejsce Inspiracji, wypełnić Formularz Zgłoszeniowy do Programu i odesłać na adres Organizatora do 20 czerwca 2018 roku.

Zgłaszający powinien złożyć prawidłowo wypełniony, opieczętowany i podpisany Formularz Zgłoszeniowy w wersji papierowej w sekretariacie Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin lub pocztą (decyduje data wpływu do Wydziału).

Formularz Zgłoszeniowy zawiera pytania dotyczące koncepcji biznesowej Podmiotu, powiązań oferty Podmiotu z dziedzictwem Lublina, udogodnień dla klientów oraz idei wydarzenia proponowanego przez Podmiot do realizacji na drugim etapie naboru w ramach cyklu wydarzeń Lublin Smaków.

Głównym celem cyklu wydarzeń w ramach Lublina Smaków jest przybliżenie mieszkańcom i turystom lubelskich tradycji kulinarnych w inspirującej, niecodziennej odsłonie. Każdy z Podmiotów uczestniczących w drugim etapie – Eliminacje, będzie zobowiązany do samodzielnej organizacji i promocji inicjatywy (np. specjalna karta dań lubelskich / pokazy kulinarne / warsztaty / spotkania tematyczne / kampania promocyjna etc.), która będzie podlegała dalszej ocenie.

2. Okres Prac Komisji Programowej i ogłoszenie Podmiotów zakwalifikowanych do drugiego etapu – Eliminacje od 18 do 29 czerwca 2018r.

Na podstawie zebranych zgłoszeń Komisja Programowa przystępuje do wyboru 20 Podmiotów nominowanych do tytułu “Miejsce Inspiracji”, które wezmą udział w kolejnym etapie - Eliminacji.

3. ELIMINACJE DO PROGRAMU - od 2 lipca 2018r. do 31 sierpnia 2018r.

Drugi etap konkursu to okres, podczas którego 20 wybranych przez Komisję Programową Podmiotów stara się o udział w Programie i o tytuł Miejsce Inspiracji. Wybór Podmiotów nominowanych do tytułu “Miejsce Inspiracji” podjęty zostanie w oparciu o zakres zrealizowanych działań, tj.

 1. inicjatywa zrealizowana w ramach cyklu wydarzeń promujących lubelską kuchnię – Lublin Smaków.
 2. realizacja własnych, dodatkowych inicjatyw mających na celu promocję lubelskich tradycji kulinarnych oraz dziedzictwa kulturalnego i historycznego miasta
 3. rozpowszechnianie informacji o udziale w eliminacjach do Programu, w tym o trwającym głosowaniu internetowym.

Komisja Programowa będzie miała za zadanie ocenić realizację inicjatyw, o których mowa powyżej według następujących kryteriów:

 • zasięg informacji o planowanej inicjatywie
 • sprawność organizacyjna Podmiotu w czasie trwania realizacji wydarzenia
 • kreatywność i unikalność koncepcji wydarzenia w nawiązaniu do dziedzictwa kulinarnego, historycznego i/lub kulturalnego Lublina

W okresie trwania drugiego etapu – Eliminacje, będzie prowadzone za pośrednictwem Strony Internetowej głosowanie internetowe na Podmiot, który zdaniem mieszkańców i turystów powinien znaleźć się w Programie. Podmiot, który uzyska największą liczbę głosów zostanie automatycznie zakwalifikowany do Programu oraz zostanie zaproszony przez Organizatora do wspólnego zrealizowania wydarzenia objętego przez niego wsparciem finansowym w kwocie maksymalnie 3000 zł brutto. Zakres i zasady współpracy zostaną uregulowane odrębnym porozumieniem. Uczestnicy drugiego etapu konkursu proszeni są o zapewnienie vouchera dla 2 osób o wartości minimalnej 40 zł, które zostaną rozlosowane pośród uczestników głosowania internetowego.

Ostateczna ocena Komisji Programowej dokonana zostanie w oparciu o Formularze Eliminacyjne, które podmiotu uczestniczące w drugim etapie konkursu będą zobowiązane wysłać w okresie od 1 do 10 września 2018r.

4. Okres Prac Komisji Programowej i wybór Podmiotów zakwalifikowanych do Programu - od 11 do 21 września 2018r.

5. OGŁOSZENIE UCZESTNIKÓW PROGRAMU MIEJSCE INSPIRACJI oraz podpisanie porozumień o współpracy od 1 października 2018 roku do 31 grudnia 2020 r.

 

Pliki do pobrania

Regulamin V edycja Programu Miejsce Inspiracji.pdf
Regulamin V edycja Programu Miejsce Inspiracji

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji