W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sezon Lublin 2020. Zasmakuj Miejsc Inspiracji

Sezon Lublin 2020. Zasmakuj Miejsc Inspiracji
03.09.202011:26

Miejsca Inspiracji to synonim dobrej kuchni, która opowiada historię Lublina i stwarza niepowtarzalną atmosferę. Teraz możecie je dokładnie poznać w ramach Sezonu Lublin 2020 wirtualnie! Zapraszamy do ich klimatycznych wnętrz.

Sezon Lublin 2020 wirtualnie to wyjątkowa edycja wydarzenia, która pozwala zapoznać się online z szeroką ofertą turystyczną Lublina. Materiały zrealizowane w ramach wydarzenia są zapowiedzią tego, czego można doświadczyć podczas wizyty w naszym mieście. Smaki Lublina to domena Miejsc Inspiracji - lokali wyróżnionych za wyśmienitą kuchnię i niesamowitą atmosferę.

Wpisująca się w miejski rytm ruchliwego Krakowskiego Przedmieścia kawiarnia-bistro ParZona to miejsce, gdzie można wypić wyśmienitą kawę parzoną na kilkanaście sposobów. Urzekające, przytulne wnętrze zachęca do chwili relaksu, a zespolony z tkanką miejską letni ogródek - do spędzenia popołudnia z przyjaciółmi. Zachęcamy do obejrzenia filmu ParZony! Z kolei kawiarnia i księgarnia Między Słowami zaprasza na dobra kawę i dobrą... książkę. Można tu sięgnąć po jedną z publikacji leżących na półkach, a także nabyć najlepsze pozycje książkowe, również premierowo! Potwierdzenie tych słów znajdziecie w filmie Między Słowami.

Wyśmienitą kuchnię, bazującą na regionalnych składnikach, znajdziecie w Restauracji Ego. Sprawdźcie film Restauracji EGO - z pewnością zachwyci was Hotel Alter zlokalizowany w XVI-wiecznej kamienicy z tradycyjnymi wnętrzami, wzbogaconymi elementami współczesnego, przytulnego designu. Niesamowite menu ma też restauracja 2 PI ER, a oprócz menu także widok z 5. piętra na Plac Teatralny i Ogród Saski. Zakochajcie się w tym lokalu, oglądając film 2 PI ER z warsztatami z szefem kuchni! Mówiąc o kuchni tradycyjnej, nie można nie wspomnieć o miejscu, które przenosi w czasie - Restauracji Żydowskiej Mandragora. Tutaj czekają na was dania kuchni Żydów aszkenazyjskich przygotowywane na podstawie ponad stuletnich przepisów. Sprawdźcie film Mandragory i przekonajcie się, jak niesamowita atmosfera panuje w lokalu!

Propozycja na wieczór w gronie rodziny lub przyjaciół? Perłowa Pijalnia Piwa to strzał w dziesiątkę. Tu proponowane menu idealnie komponuje się z regionalnymi piwami. Firmowy lokal Browaru Perła to jednak dopiero początek piwnej przygody. Zobaczcie film Perłowej Pijalni Piwa, żeby sprawdzić, co jeszcze na was czeka! Druga propozycja to Trybunalska City Pub. Zlokalizowana w samym sercu Starego Miasta, restauracja zaprasza na śniadania po lubelsku, kawę, ciastko i wiele więcej! Jesteście ciekawi? Zerknijcie na film Trybunalska City Pub.

Materiały Sezonu Lublin 2020 dostępne są na stronie www.sezon.lublin.eu. Zaprezentowane nagrania są jedynie zapowiedzią niesamowitych doznań. Jeśli chcecie poznać Lublin lepiej, nie wahajcie się - wejdźcie na www.miejsceinspiracji.lublin.eu i poznajcie nasze lubelskie lokale lepiej!

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji