W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tak smakuje Lublin, czyli o dziedzictwie lubelskiej kuchni w kwartalniku KUKBUK

Tak smakuje Lublin, czyli o dziedzictwie lubelskiej kuchni w kwartalniku KUKBUK
26.04.202110:17

Lublin usytuowany na wschodzie Polski czerpie z dobrodziejstw dziedzictwa kulinarnego regionu, jego tradycji i wschodniej gościnności. Ważne miejsce w lubelskiej kuchni zajmują takie produkty jak: kasze, oleje lniany czy rzepakowy, jabłka, maliny oraz ryby słodkowodne. Na talerzach gości gęsina, kaczki oraz tradycyjne wypieki, takie jak cebularze czy sodziaki. Lubelscy restauratorzy czerpią w pełni z tych lokalnych skarbów natury, tworząc menu zgodnie z zasadą sezonowości i inspirując się bogactwem smaków pochodzącym z tradycyjnych przepisów. Klienci oraz turyści coraz częściej świadomie dokonują wyboru lokali serwujących tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu. Miasto natomiast od lat wspiera wartościowe inicjatywy, wzmacniając wizerunek Lublina jako destynacji atrakcyjnej kulinarnie poprzez Program Kuchnia Inspiracji. Obecnie trwa jego VI edycja, mająca na celu wyłonienie dzięsieciu najlepszych lokali, które w kolejnych dwóch latach będą promować dziedzictwo kulinarne Lublina i regionu.

KUKBUK to pismo od lat obecne w Polsce i wyznaczające trendy w kuchni i nie tylko. Łączy ono w sobie ideę książki kucharskiej oraz magazynu lifestylowego. W wiosennym wydaniu prestiżowego kwartalnika znalazł się artykuł o dziedzictwie kulinarnym Lublina okraszony smacznymi zdjęciami.

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji