W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wokół żydowskiego stołu – wspólne gotowanie z żydowskimi kobietami w Mandragorze

09.11.201812:06

Mandragora po raz drugi zaprasza na warsztaty kuchni żydowskiej. W nastrój świąt Chanuka, tradycyjnych dań i przygotowań do kolacji chanukowej wprowadzi uczestników Szoszana Keller.

Kuchnia żydowska – jej potrawy to prawdziwy tygiel – zwłaszcza w tej części Polski. Odtwarzanie starych receptur z początku XIX wieku to wspaniała okazja by połączyć tradycję z nowoczesnością. Wydarzenie wspaniale pokazuje wielokulturowość naszego miasta a przede wszystkim przenikanie kuchni Żydów, Polaków, Prawosławnych. To wspaniała okazja poznać historię społeczności tak licznie zamieszkującej tę część Polski. 

Jak zrobić tradycyjne latkes, gdzie zdarzył się wielki cud? Dlaczego jemy dania smażone na oliwie? Jak nazywa się świecznik który zapalamy w święto Chanuka? O prowadzeniu koszernej kuchni w swoim domu opowie i podzieli się swoimi przepisami chanukowymi Szoszana Keller.

Wydarzenie odbędzie się 27 listopada o godzinie 18.00.
Ilość miejsc ograniczona.
Wstęp wolny

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji