W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Restauracja 2 PiEr
Nazwa własna: Restauracja 2 PiEr
Adres: ul. Artura Grottgera 2
Adres www: 2pier.pl
Telefon: 730 741 230
Email:
Dzielnica: Śródmieście
Rodzaj kuchni: polska, europejska
Ogródek: Tak
Menu dla dzieci: Nie

 Miejsce Inspiracji

V Edycja Programu Miejsce Inspiracji 2018-2020


Restauracja 2 PiEr przyciąga smakiem, stylem, oryginalnie zaaranżowanym, okrągłym wnętrzem - stąd nazwa lokalu. O sukcesie miejsca przesądzają smaczne i profesjonalnie przyrządzane dania, dzięki którym Restauracja uzyskała miano Miejsca Inspiracji. Kuchnia 2 PiEr to doskonali kucharze, ciekawe smaki, finezyjność podania potraw i atmosfera, która sprzyja zarówno rodzinnym obiadom, randkom, jak i biznesowym spotkaniom.

Lublin to tygiel kultur, łączący wiele tradycji, również kulinarnych. Kreowane dania powinny stać się jego dowodem. Restauracja sięga po dawne, lubelskie przepisy, ale również czerpie inspiracje z kuchni europejskich i śmiało sięga po nowości. Wykorzystywane w kuchni warzywa, mięsa, zboża, owoce lasu są najwyższej jakości i pochodzą w większości od regionalnych, sprawdzonych dostawców.

Właściciele są dumni, że 2PiEr jest właśnie w Lublinie, Mieście Inspiracji! Starają się także „na okrągło” inspirować i zachwycać Gości smakiem.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

  • Zupa cebulowa z Goraja - to jedna z najsmaczniejszych zup kuchni regionalnej Lubelszczyzny. Jej nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Goraj, zamieszkiwanej przez Żydów. Używali oni do produkcji tej zupy wywaru wieprzowego oraz warzyw z przewagą cebuli. Legenda głosi że tą zupę podawano za czasów Piastów.
  • Deska serów regionalnych - sery pochodzą od regionalnego dostawcy spod Cycowa. Do produkcji serów używa się wyłącznie metod rzemieślniczych, z zachowaniem wymogów Unii Europejskiej.
  • Sałatka z serami regionalnymi - sery pochodzące z ekologicznego gospodarstwa spod Cycowa, prażona kasza gryczana oraz maliny z gospodarstw pod lubelskich.
  • Pierogi faszerowane kaszanką - pierogi po lubelsku z kaszanką z Wisznic oraz tymiankiem z Fajsławic.
  • Czarne pierogi faszerowane karpiem - karp pochodzi z hodowli Pustelnia, grzyby pochodzące z lasów lubelskich, gryka oraz ser wędzony spod Cycowa.
  • Assiette wieprzowe - danie ze świni rasy puławskiej wolnego wybiegu,wpisane przez Urząd Marszałkowski na Listę Produktów Regionalnych.
  • Kaszanka z karpia z Pustelni - typowe danie regionalne z dodatkami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny takimi jak: kapusta kiszona, gołąbek ziemniaczany, olej lniany, tymianek oraz grzyby.
 

Aktualności (2)

06.05.202010:06
Restauracja 2 PI ER zaprasza na Wydarzenie Performatywne: „Sceny Weselne”.
Więcej
20.11.201801:33
Restauracja 2 Pi Er kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji Gęsina na Św. Marcina. Przez cały miesiąc od 9.11 do 9.12 będzie proponować dania na bazie gęsi, drobiu o wyjątkowych walorach smakowych.
Więcej

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji