W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Perłowa Pijalnia Piwa
Nazwa własna: Perłowa Pijalnia Piwa
Adres: ul. Bernardyńska 15A
Telefon: 81 71 01 205
Email:
Dzielnica: Śródmieście
Rodzaj kuchni: polska, europejska
Ogródek: Tak
Menu dla dzieci: Nie

 Miejsce Inspiracji

V Edycja Programu Miejsce Inspiracji 2018-2020

Perłowa Pijalnia Piwa to lokal firmowy Browarów Lubelskich Perła S.A. Otworzona we wrześniu 2014 roku „Perłowa” wpisuje się w szereg działań rewitalizacyjnych spółki. Jest jedynym miejscem w Lublinie, gdzie można poznać kunszt piwowarów – serwowane są piwa sezonowe, niedostępne nigdzie indziej. Szerzona jest kultura degustacji oraz foodpairing, czyli łączenie piwa z potrawami. Koncept opiera się o analogię procesu warzenia piwa z surowców – wszystkie potrawy są przygotowywane na miejscu od podstaw. Perłowa czerpie inspiracje ze względu na historię miejsca – dawny klasztor Ojców Reformatów, później Browar Vettera. Kuchnia oparta na lokalnym produkcie i współpracy z jego wytwórcą. Ponadto ważnym aspektem jest  szerzenie świadomości konsumenckiej poprzez działania takie jak wskrzeszanie tradycji w innowacyjnej odsłonie – paroburger, warsztaty, cykl spotkań, inicjatyw takich jak kolacje poświęcone konkretnym zagadnieniom ze znanymi szefami kuchni, wytwórcami oraz z lubelskimi podmiotami na styku nauki, biznesu i kultury – Uniwersytet Przyrodniczy, Slow Food Polska czy cykliczne uczestnictwo w wydarzeniach typu Sezon Lublin, Noc Kultury.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

  • Zupa cebulowa z Goraja - cebulowa po lubelsku, żeberko wędzone, grzanki, ser biały. Zupa cebulowa z Goraja wpisana jest na listę produktów tradycyjnych województwa Lubelskiego. Znana jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem. Powstanie przypisuje się Żydom zamieszkującym Goraj.
  • Gołąbki z jeleniem - biała kapusta z farszem z jelenia i kaszy jęczmiennej, puree ziemniaczane, sos z grzybów suszonych, prażona kapusta kiszona, marynowany burak cukrowy, łuskwiaki. Pozycja pełna lubelskich akcentów. Dziczyzna z Roztocza oraz składniki z naszego województwa: kasza, burak cukrowy, grzyby.
  • Legumina - kasza manna, sorbet malinowy, kruszonka czekoladowa, chips ze skorzonery. Deser przypominający dzieciństwo oparty na kaszy manny serwowany z lodami malinowymi i wężymordem.

Aktualności (1)

20.11.201801:33
Już po raz czwarty Perłowa Pijalnia Piwa zaprasza na specjalne menu przygotowane na akcję "Gęsina na św. Marcina". Menu dostępne jest od 9 listopada do 9 grudnia.
Więcej

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji