W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Restauracja EGO
Nazwa własna: Restauracja EGO
Adres: ul. Grodzka 30
Adres www: restauracjaego.pl
Telefon: 81 516 90 90
Email:
Dzielnica: Stare Miasto
Rodzaj kuchni: polska, europejska
Ogródek: Tak
Menu dla dzieci: Tak

 Miejsce Inspiracji

V Edycja Programu Miejsce Inspiracji 2018-2020


Restauracja Ego znajduje się w budynku Hotelu Alter. Specjalnie dla Gości na nowo odkrywa sekrety kuchni polskiej w nowoczesnej aranżacji. Szef kuchni twórczo interpretuje tradycyjne receptury, wykorzystując najwyższej jakości produkty regionalne. Menu zmienia się zgodnie z porami roku, a jego wyjątkowym atutem są wyborne mięsa i ryby (przygotowane  techniką  sous vide), pyszne tradycyjne sosy oraz znakomite desery. Restauracja oferuje również doskonały wybór win, a sommelier służy pomocą w ich doborze.

Restauracja EGO została odznaczona "dwoma czapkami kucharskimi" według inspektorów przewodnika kulinarnego Gault & Millau; zdobyła także nagrodę Grand Awards 2016 w konkursie kulinarnym Poland 100 Best Restaurants Awards.

W restauracji przygotowywane są specjalne tradycyjne dania przy wyjątkowych okazjach, imprezach miejskich, przez co nawiązuje ona do kultury i historii Lublina. Karta dań charakteryzuje się dużą ilością surowców pochodzących z lokalnego rynku, często są to produkty głęboko zakorzenione w naszej lokalnej tradycji kulinarnej.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

  • Polędwiczka wieprzowa ze świń rasy puławskiej, piklowana cebula, zapiekanka z selera, sos z borowików, ziemniak, purée z marchewki.
  • Tatar z polędwicy wołowej, sos Worcestershire, kapary, cebula, ogórek kiszony, borowik marynowany, musztarda, żółtko confit, cebularze.

Aktualności (1)

19.02.202010:31
Jesienna karta menu w Restauracji EGO
Więcej

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji