W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Trybunalska City Pub
Nazwa własna: Trybunalska City Pub
Adres: ul. Rynek 4
Adres www: trybunalska.pl
Telefon: 81 532 40 65
Email:
Dzielnica: Stare Miasto
Rodzaj kuchni: polska, europejska
Ogródek: Tak
Menu dla dzieci: Tak

 Miejsce Inspiracji

V Edycja Programu Miejsce Inspiracji 2018-2020


Trybunalska City Pub to nowoczesna restauracja, znajdująca się w samym centrum wytyczonego w XIV wieku Lubelskiego Rynku. Nazwa lokalu zaczerpnięta została od Trybunału Koronnego, który przed wiekami rezydował w sąsiednim budynku. Budynek, na przestrzeni wieków wielokrotnie zmieniał swoją formę, by w końcu po latach przeobrazić się w miejsce łączące lubelskie tradycje z nowoczesną kuchnią na europejskim poziomie.


Kamienica, w której mieści się Trybunalska, ma też swoją historię związaną z tajemniczym mieszkańcem. W czasie remontu, na poddaszu, odnaleziono szklane negatywy przedwojennych zdjęć mieszkańców lubelskiego Starego Miasta. Zostały wykonane prawdopodobnie przez Abrama Zylberberga, fotografa, który w tej kamienicy mieszkał i podzielił los większości Lubelskich Żydów.


Na Trybunalską składają się ściśle połączone elementy: kawiarnia, restauracja, pub, cukiernia, piekarnia, sala konferencyjna oraz pokoje hotelowe. Profil działalności Trybunalskiej już dawno wyszedł poza gastronomiczne standardy. Słynąca z różnorodnych wydarzeń, projektów, warsztatów stała się interesującym miejscem spotkań.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

 

  • Mini cebularz dostępny codziennie w piekarni, wywodzący się z kuchni żydowskiej pszenny placek.
  • Forszmak lubelski podawany z cebularzem rodzaj gulaszu, potrawa jednogarnkowa z mięsem wieprzowym i kiełbasą.
  • Pizza po lubelsku na kształt lubelskiego cebularza, z karmelizowaną cebulą i makiem.
  • Śniadanie po lubelsku, czyli cebularz zapiekany z grzybami, serem Bursztyn, pomidorem i jajkiem.

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji