W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oficjalny Patron - Cydr Lubelski

Oficjalny Patron - Cydr Lubelski

Cydr Lubelski powszechnie kojarzony jest jako orzeźwiający napój z polskimi korzeniami. Regionalność produktu została zbudowana poprzez wskazanie regionu w nazwie marki oraz silne powiązanie produktowe tj. jabłko – typowo polski owoc. Cydr Lubelski postrzegany jest jako produkt naturalny – mniej przetworzony, bez sztucznych dodatków. Marka czerpie z bogactwa Lubelszczyzny i stał się jego prawdziwą wizytówką tak jak kiedyś wina z Toskanii stały się dumą Florencji.

Podmioty zakwalifikowane do Programu uzyskały nagrody specjalne zapewnione przez Cydr Lubelski - akcesoria kuchenne o wartości 1000 zł oraz sampling produktów.

Cydr Lubelski jako produkt regionalny w oczywisty sposób czerpie z historii, tradycji i kultury Lubelszczyzny. Jest też najlepszą formą promocji regionu, z którego pochodzi. Współpraca i twórcze współdziałanie Cydru Lubelskiego z Lublinem są dla nas czymś naturalnym. Wzajemnie się inspirujemy. Dlatego chętnie bierzemy udział w projekcie, który przyczynia się do wzmacniania marki miasta - podkreślał podczas czerwcowej konferencji prasowej Robert Walewski, Brand Manager AMBRA S.A. - Czekamy też na owocną współpracę z lubelskimi szefami kuchni. Dwa lata temu podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru wspólnie z Miejscami Inspiracji poszukiwaliśmy „Nowego smaku Lublina”. Lublin to przecież cydrowa stolica Polski, a cydr jest świetną inspiracją także w kuchni.

Lista produktów tradycyjnych województwa lubelskiego

Poprzednie edycje programu Miejsce Inspiracji