W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Centrum Historii Sportu
Adres: ul. Stadionowa 1
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-405
Telefon: 81 466 51 80
Email:

Centrum Historii Sportu w Lublinie jest miejscem, w którym możemy odnaleźć fragment wspaniałych dziejów lubelskiego sportu min.: boksu, piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, żużla czy też, z bliska przyjrzeć się strojom bobsleistów z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, medalom najwybitniejszego siatkarza w historii Polski, niemal stuletniemu rowerowi, wyjątkowej kolekcji butów piłkarskich czy wspaniałym motocyklom żużlowym.

Do CHS warto wybrać się na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii. Dzięki niezliczonej liczbie eksponatów oraz dysponującemu fachową wiedzą opiekunowi można w atrakcyjny sposób poznać nie tylko najważniejsze drużyny i wybitnych zawodników, ale przede wszystkim dzieje Lublina z ostatnich 100 lat.