W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”

Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”
Adres: ul. Skłodowskiej 3/15
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-029
Telefon: 81 441 11 18
Email:

Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+” zaprasza na interaktywną ekspozycję muzealną poświęconą tajemnicom wspólnego polsko-litewskiego Sejmu, którego zwieńczeniem było utworzenie Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Uczestnicy około 45 minutowego programu przenoszą się w czasy króla Zygmunta Augusta, aby odbyć podróż do przeszłości śladami wydarzeń sejmowych z lat 1568-1569. Celem poszczególnych „reprezentantów państw unijnych” i „poselstw cudzoziemskich” jest dotarcie do Lublina, odczytanie dat i miejsc wydarzeń, które rozegrały się na Zamku oraz w lokacyjnym mieście, a także powrót do miejsc startowych. Polecamy również zwiedzanie: Lubelskiego Parku Turystyczno-Kulturowego (w formie miejskiej gry terenowej lub odkrywczego zwiedzania z przewodnikiem), historycznego Województwa Lubelskiego, dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, jej księstw lennych i związanych z nią poprzez dziedzictwo piastowskie (ze szczególnym uwzględnieniem "Szlaku Jagiellońskiego" Kraków - Lublin - Wilno oraz "Szlaku Kupieckiego" Wrocław - Lublin - Lwów) oraz szerzej Europy.

Organizatorzy: Unia Szlaków "Zachód - Wschód" i Fundacja "Via Jagiellonica".

Udział w programie na ekspozycji możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz w soboty w godz. 10:00-13:00 (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod numerem: 81 441-11-18, 693-272-040). Bilet normalny kosztuje 10zł, bilet ulgowy kosztuje 8zł.