W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stowarzyszenie Sztuczne

Organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie
Kategoria instytucji: generator projektów kulturalnych
Adres www: -
Telefon: 502 660 676
Email:

Stowarzyszenie Sztuczne zostało założone w 2006 roku przez grupę ludzi związanych z lubelskim środowiskiem artystycznym. Stowarzyszenie w swoich założeniach ma zajmować się szeroko pojętą działalnością kulturalną.
Jednym z pierwszych aktywności Stowarzyszenia było założenie Pracowni Sztuk Fizycznych. Kolejne projekty skupiły się na integracji i aktywacji lubelskiego środowiska kuglarskiego, które to skupiło się wokół Pracowni prowadząc cykliczne warsztaty kuglarskie w ramach Akademii Sztukmistrzów, organizując Festiwal Sztukmistrzów, Wielkie Parady Kuglarskie itd. W 2009 roku stowarzyszenie zorganizowało także imprezę pt. Urban Highline, która była wydarzeniem bezprecedensowym w skali kraju i świata. Wszystkie te działania doprowadziły do wielkiego sukcesu międzynarodowego delegacji lubelskich kuglarzy ze stow. SZTUCZNE (przy współpracy UM Lublin) na Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w Vitorii (Hiszpania). Delegacja zdobyła tytuł organizatora EJC 2012 (European Juggling Convention) dla miasta Lublina, pokonując wielkie ośrodki kuglarskie z Lommel w Belgii i Toulouse z Francji.
Od dwóch lat stowarzyszenie działa także na polu gier i zabaw tradycyjnych organizując min. I otwarte Mistrzostwa Polski w Palanta Sportowego i prowadząc warsztaty z gier i zabaw tradycyjnych.
Trzecim filarem działalności stowarzyszenia jest teatr. Stowarzyszenie wyprodukowało kilka spektakli teatralnych granych wielokrotnie w Polsce i zagranicą (Francja, Niemcy) min. "Wistość rzeczy", "Noc Walpurgii", "Wóz kuglarski", "Improteatr", "Duchowy Podróżnik", "Mamałyga". Członkowie stowarzyszenie zrealizowali polską część europejskiego projektu w zakresie realizacji teatralnych "Uprzedzenia a Rzeczywistość", który otrzymał nagrodę "Złota Gwiazda Partnerstwa" przyznaną przez Komisję Europejską.

Wydarzenia (25) zobacz wszystkie

18-04-2012 19:00
19-08-2010 11:30