W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Teatr Muzyczny w Lublinie

Adres: ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-029
Email:

Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo - operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, jak m.in. "Carmen" G. Bizeta i "Straszny Dwór" S. Moniuszki i "Baron cygański" J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical "Skrzypek na dachu" J. Bocka, grany już od 1994 roku (!).

Misją Teatru est popularyzowanie sztuk teatralno-muzycznych, dlatego też w repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Lubelska scena muzyczna jest więc miejscem, które służy szeroko rozumianej integracji społecznej. Teatr stale pracuje nad rozbudowaniem swojego repertuaru, w celu zapewnienia publiczności dostępu do dzieł światowej literatury muzycznej, obejmujących pełnię gatunków artystycznych.

Aktualności (3)

26.01.202011:33
Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych – podkreśla Lidka Siczek, artystka i malarka, która pracuje w Teatrze Muzycznym. Choć sama nie występuje na scenie, to w spektaklach możemy podziwiać rzeczy, które stworzyła: nakrycia głowy, ubrania i różnorodne rekwizyty.
Więcej
03.04.201908:58
Lepsze zakończenie nieszczęśliwe od nieprawdopodobnego. Przekonał się o tym Franz Lehar. „Kraina Uśmiechu”, operetka, która wyciska łzy, stała się jednym z jego największych dzieł. W Teatrze Muzycznym na scenę przeniosła ją Joanna Lewicka.
Więcej
06.01.201902:10
Od stycznia rolę Dyrektora Artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie pełni Przemysław Fiugajski.
Więcej