W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dlaczego zostali przewodnikami miejskimi i czy Lublin może zaskakiwać? Wywiady z Przewodnikami Inspiracji

Dlaczego zostali przewodnikami miejskimi i czy Lublin może zaskakiwać? Wywiady z Przewodnikami Inspiracji
23.02.202211:57

Praca przewodnika turystycznego to pasja realizująca się nie tylko w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy, ale również poznawaniu nowych ludzi i dzieleniu się z nimi radością z odkrywania. Przewodnicy Inspiracji, Danuta Borzecka i Dominik Maiński, opowiedzieli o swojej pracy z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, a Joanna Szmit zdradziła, czym może was zaskoczyć podczas swoich spacerów.

W poniedziałek 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Święto było doskonałym pretekstem do przybliżenia specyfiki tego fachu szerszej grupie odbiorców. W mediach ukazały się wywiady z Danutą Borzecką i z Dominikiem Maińskim, Przewodnikami Inspiracji od 2018 roku, czyli początku trwania Programu. Przewodnicy opowiedzieli o swoich pasjach, sposobach na zaciekawienie uczestników spacerów i sympatii do Lublina, jako miasta pełnego zagadek i nieodkrytych miejsc.

Z kolei Przewodniczka Inspiracji, Joanna Szmit, również uczestnicząca w Programie od samego początku, przybliżyła w swoim wywiadzie kulisy programu przewodnickiego "Poznaj Lublin z Przewodnikiem" organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Rozmowa z Joanną Szmit to również zaproszenie do okrywania kryminalnych zagadek Koziego Grodu.

Przewodników Inspiracji i ich trasy poznacie na stronie www.przewodnik.lublin.eu.