W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 10-12 sierpnia

09.08.201811:24

KONCERTY i SPEKTAKLE

Miasto Lublin zaprasza na niesamowite widowisko teatralne "Sen o mieście" opowiadające o ważnych epizodach z historii Lublina w najbliższy piątek do Muzeum Lubelskiego.

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zaprasza na kolejny Maraton teatralny. W ciągu 2 dni w ramach gardzienickich Maratonów mogą Państwo zobaczyć większość spektakli z aktualnego repertuaru Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zapraszamy na artystyczną wyprawę w teatr i historię Gardzienic w niepowtarzalnej atmosferze.

W najbliższy piątek na Moście im. Mariana Lutosławskiego wystąpią trzy niesamowite kobiety. Daisy Chute – to pochodząca z Edynburga uwielbiająca banjo piosenkarka folkowa i multi-instrumentalistka. Cerian – to londyńska piosenkarka i multi-instrumentalistka funkcjonująca w przestrzeni muzycznej gdzieś pomiędzy Kate Bush, Joni Mitchell i London Grammar. The Pau – w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego.

DLA DZIECI

Rezerwat Dzikich Dzieci zaprasza na Pierwszy Dzień Rodzinny. Dni Rodzinne - to wyjątkowe dni, gdy cały Rezerwat jest otwarty dla dzieci, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Centrum Kultury organizuje kreatywny warsztat, który pokaże dziecku jak wiele można wykonać z papierowej kartki.

Teatr Sztuczka zaprasza w niedziele na wspólne przeżywanie emocji związanych ze spaniem poza domem, zapachem ogniska oraz obserwowaniem nieba. Niezbędny ekwipunek: śpiwór, prowiant, namiot i opiekun.

W ramach projektu w letnie weekendy Centrum Kultury zaprasza na spektakle teatralne, spektakle improwizacji teatralnej czy akcje animacyjne dla dzieci. Projekt Lato na Litewskim to wielowymiarowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do różnych grup odbiorców.

Połączenie zdrowego jedzenia z kreatywnością artystyczną i świadomością konsumencką, to możliwe, Teatr Sztuczka organizuje niedzielne warsztaty Jadalne Mandale - warsztat fair trade podczas których, dzieci dowiedzą się w praktyce czym jest fair trade i dlaczego to ważna dla współczesnego świata idea.

Most Kultury i Centrum Kultury w Lublinie organizują niedzielne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić „Słoneczniki” Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę oraz stworzą własne prace.

Dom Słów zaprasza na rodzinne warsztaty, które będą odbywały się we wszystkie soboty sierpnia. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. W najbliższą sobotę odbędą się WARSZTATY KALIGRAFII.

Niezależnie od tego, czy dziecko kocha pieski, kotki, dzikie afrykańskie zwierzęta, Centrum Kultury zaprasza do sobotniej zabawy i odpoczynku dzieci w każdym wieku wraz z Bajkostworami!

Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkopodróże. Przedstawione zostaną opowieści, które są inspirowane bajkami z różnych części świata. Uczestnicy usłyszą lokalne legendy lubelskie, legendy polskie, bajki europejskie, indyjskie, arabskie, australijskie, afrykańskie czy indiańskie.

W okresie wakacyjnym Teatr Stary proponuje weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej bez oprowadzania przez przewodnika. Zapraszamy w najbliższy weekend.

Zapraszamy na drugi odcinek serialu teatralnego „Cztery pory roku” jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawą przy puszczaniu latawców. Spektakl odbywa się na wolnym powietrzu, skłania do doświadczania przestrzeni na różnych poziomach, głównie przez ruch.

SPORT

Speed Car Motor - Wybrzeże Gdańsk. Ostatki rundy zasadniczej! Runda zasadnicza powoli dobiega końca. W najbliższą niedzielę żużlowa drużyna Koziołków jedzie po raz ostatni przed fazą play-off na własnym stadionie. Zapraszamy Was do kibicowania.

Jeszcze tylko do soboty w Nałęczowie można podziwiać 34 zawodniczki z 15 krajów, które rywalizują ze sobą podczas 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze.

WARSZTATY I SZKOLENIA

Papier solny lub talbotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Warsztaty Kultury zapraszają w najbliższą sobotę na wydarzenie Talbotypia – papier solny | Warsztat Fotograficzny.

CPZ x Dobrze się składa zapraszają na niedzielne warsztaty składania lamp origami, które w całości powstaną z niezwykłych ekologicznych papierów. Uczestnicy będą pracować na unikalnych na polskim rynku, ekologicznych papierach wytworzonych z kukurydzy, winogron czy kiwi.

Most Kultury i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na niedzielne wspólne rysowanie komiksu. Uczestnicy stworzą bohaterów lepszych od Supermana i zwinniejszych od Spider-Mana. Uzbrojeni w kartki, cienkopisy, flamastry i kredki wykreują swoje własne światy, do których podziwiania zaproszeni zostaną czytelnicy.

SPOTKANIA I SPACERY

Poznaj historię Lublina przechadzając się po malowniczych uliczkach Starego Miasta. Podczas niedzielnych wycieczek Sunday walks around Lublin. Z przewodnikiem dotrzesz do znanych miejsc, a także ukrytych klejnotów.

Spotkania lubelskiej cyganerii łączą elementy artyzmu, zwykłych rozmów oraz spotkań z ciekawi osobami. Każde spotkanie jest inne i mogę one zaskakiwać. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Hotelu Victoria.

Festiwal Prawdziwe Smaki Indii to egzotyczna, kulinarna podróż do dalekich Indii, którą na weekend proponuje Rani – kuchnia indyjska. To doskonała i jedyna taka okazja aby spróbować kilku dań z rożnych stron tego kraju, skomponowanych w specjalnym menu degustacyjnym.

W najbliższą sobotę na Lubartowskiej 77 gościć będzie Andrzej Joński, który przeprowadzi warsztat garncarski. Każdy uczestnik warsztatu będzie mógł zapoznać się z technikami garncarstwa, utoczyć garnek i zobaczyć na własne oczy jak z gliny powstają niesamowite i różnorodne wyroby.

Sierpniowe sobotnie spotkanie Akademii Odkryć Fotograficznych ponownie będzie miało charakter warsztatowy. Centrum Kultury zaprasza na warsztat „Tradycyjna fotografia w praktyce” – wprowadzenie do fotografowania sprzętem analogowym oraz na warsztaty z kolażu.

Jak co roku o tej porze Centralny Plac Zabaw razem z NBDS Lublin / New Boogie Down School – Południe zapraszają na najbardziej energetyczną imprezę sezonu Letni Konkurs Tańca! Zawody będą zwieńczeniem Letniej Sesji Tanecznej – wakacyjnych warsztatów stacjonarnych NBDS oraz warsztatów tanecznych.

Fundacja Teatrikon organizuje wydarzenia o nazwie „ManuKultura”. Jest to cykl warsztatów i spotkań z kulturą skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Najbliższe sobotnie wydarzenie dotyczyć będzie warsztaty kanzashi.

W najbliższy weekend odbędą się dwudniowe warsztaty portretu organizowane przez TNStudio oraz Alchemia Światła z jednym z najbardziej znanych polskich fotografów reklamowych, mody i beauty Emil Biliński.

600 wejściówek na 600-lecie fresków Kaplicy Trójcy Świętej! To wydarzenie organizowane przez Muzeum Lubelskie. Jak otrzymać wejściówkę? Wystarczy przyjść na Zamek Lubelski 10 sierpnia 2018 w godzinach otwarcia Muzeumi odpowiedzieć na pytanie dotyczące zabytku.