W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 12-14 kwietnia

11.04.201918:39

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Spektakle, seanse
Konfrontacje Teatralne oraz Centrum Kultury zapraszanją na projekcję filmu “Free solo”. Alex Honnold postanowił spełnić życiowe marzenie – dokonać niemożliwego i wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Wśród zapierającej dech w piersiach przyrody bohater chce zrealizować przerażający plan – wspinaczkę na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale bez zabezpieczenia. Film zachwyca i zdumiewa widokami.
oraz na Tydzień Kina Hiszpańskiego - jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na spektakl „Kowboje”. To próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na spektakl “Serca na Odwyku” – broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu Tootsie z Dustinem Hofmanem, komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod.

Kino Bajka zaprasza na projekcję filmu fabularnego "Katyń – ostatni świadek”. Bezpłatny seans poprzedzony krótkim wstępem historycznym będzie miał miejsce 12 kwietnia.

Koncerty
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert Mikromusic. Z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Feerię dźwięków zapewnią gitary z pudełek po cygarach, miski dla psów, weselny akordeon, basowy flet i turecki saz. Co więcej, sama płyta powstaje w równie niecodziennych okolicznościach — nagrywana jest na żywo między innymi na Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W sobotę w klasztorze oo. Dominikanów odbędzie się Koncert Wielkopostny. W programie m. in. męski zespół wokalny Kairos a także śpiewy cerkiewne, pieśni ormiańskie i gruzińskie.

Chatka Żaka zaprasza na Festiwal Wschody. Barbara Wrońska znana z Pustek oraz siostrzanego duetu Ballady i Romanse rozpocznie 8. Festiwal Wschody. Przed nią na scenie WERA - odkrycie ostatniej edycji. Hipiska z wiolonczelą i looperem zabierze widzów w muzyczną podróż z avant cello.

Warsztaty
Warsztaty Kultury serdecznie zapraszają na prezentację „Jak badać kulturę w oparciu o dane” oraz praktyczne warsztaty wizualizacji danych o kulturze, prowadzone przez członków zespołu Medialab Katowice.

Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty szycia metodą sashiko. Będziemy tworzyć kosmetyczki/piórniki na różne drobiazgi. Taka kosmetyczka oprócz użyteczności może stać się np.manifestacją zero waste. Sashiko to forma dekoracyjnego szycia wzmacniającego lub haftu funkcjonalnego z Japonii.

Spotkania, spacery
Po zbyt długiej i szarej zimie każdy z nas jest spragniony widoku zieleni roślin. Dlatego Ogród Botaniczny zaprasza Was do siebie na wiosenne spacery. W tym roku pierwszych gości powita już w Niedzielę Palmową, więc nadchodzące Święta Wielkanocne będą świetną okazją do rodzinnego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

PTTK zaprasza na spacer tematyczny Saga rodu Wieniawskich. Każda rodzina ma swoją sagę, ale rodzina Wieniawskich ma ją niepowtarzalną. Udokumentowana historia tego rodu sięga końca XVIII w.

Inna Fundacja zaprasza na spacer dla przypomnienia o 300 latach historii społeczności żydowskiej w Głusku. Odwiedzimy miejsce, w którym niegdyś stała synagoga, zobaczymy dawną żydowską karczmę oraz kirkut. Przewodniczką będzie pasjonatka tematyki żydowskiej i mieszkanka Głuska, Joanna 'Cieśla" Cieślik – pracowniczka Państwowego Muzeum na Majdanku, archiwistka, historyczka absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Radio Lublin zaprasza na kolejną, 12. już edycję Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych "Żurawie". Jak co roku Galę poprowadzi niezastąpiony Przemek Buksiński, a przygrywać nam będzie stały, wierny Nagrodzie zespół Żurawina Band. Dodatkowo wystąpi zespół Pasażer z zaproszonymi gośćmi: Moniką Kowalczyk, Eddie/Hai, Łukaszem Jemiołą.

Centrum Kultury zaprasza na „Zdrój” – spotkanie wokół docenionej przez krytykę książki Barbary Klickiej. „Zdrój” opowiada o młodej kobiecie, która – wskutek buntu swojego ciała – znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się w tajemniczej przestrzeni pomiędzy: pomiędzy zdrowiem a chorobą, codziennością szpitala a jego mrocznymi zakamarkami – oraz tym, co mogłoby się wydarzyć, a tym, co się wydarza.
a także na Wielką Wymianę Roślinną, podczas której będziecie mogli podarować lub przygarnąć rośliny doniczkowe.

Targi Lublin zapraszają na Moto Session 2019 - Moto Session to połączenie targów motoryzacyjnych z emocjonującymi wydarzeniami towarzyszącymi. Ryk silników, pisk opon, błysk karoserii, nowości prezentowane przez dealerów, zapierające dech w piersi pokazy, goście specjalni oraz najpiękniejsze moto emocje - już 13 i 14 kwietnia!

Wielkanoc
W weekend w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Festiwal Wielkanocny - wydarzenie przybliżające tradycje wielkanocne regionu lubelskiego. W programie pierwszego dnia przewidziano m.in. warsztaty rękodzielnicze ze zdobienia pisanek metodą batikową i wydrapywania, podczas których uczestnicy poznają historię zdobienia jaj, naturalne sposoby ich barwienia oraz charakterystyczne dla Lubelszczyzny motywy zdobnicze oraz koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Stella Maris. W drugi dzień Festiwalu, na rynku muzealnego miasteczka, odbędzie się kiermasz produktów spożywczych i rękodzielniczych.

Zapraszamy na Plac Zamkowy, gdzie będziecie mogli poczuć klimat świąt Wielkanocnych i kupić niezbędne produkty na świąteczny stół wyłącznie od lokalnych dostawców! Kiermasz Wielkanocny potrwa od czwartku do niedzieli.

Dla dzieci
Teatr Muzyczny w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Nowa Generacja Muzyczna" dzieci w wieku od 8 do 12 lat do stworzenia dziecięcej Grupy Generacji oraz wszystkich chętnych do udziału w Grupie Kalimby.

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl „Tymoteusz i psiuńcio”. Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o misiu Tymoteuszu to klasyka polskiej dramaturgii dla teatru dla dzieci. Pomimo, iż miśkowi „strzeliła” już pięćdziesiątka trzyma się świetnie i dziś trudno znaleźć teatr, który w repertuarze nie miałby jakiejś z przygód Tymcia. Tym razem Tymoteusz postanawia mieć, wbrew woli Taty, przyjaciela Psiuńcia… A co z tego wyniknie?…

Sport
W sobotę zapraszamy na Plac Litewski, gdzie wystartuje pierwsza w tym roku edycja NightSkating Lublin. Tematem przewodnim jest LED czyli oświetlenie, które stanowi nasze bezpieczeństwo gdy poruszamy się po zmroku na rolkach. Zachęcamy wszystkich uczestników aby mieli na sobie oświetlenie, stwórzmy kolorowy, świecący korowód. NightSkating to impreza, która cyklicznie odbywa się w wielu miastach Polski i Świata. Rolkarze mają niepowtarzalną możliwość jazdy ulicami miasta. Wszystko odbywa się pod eskortą policji i służb zabezpieczających. Nie ma ograniczeń wiekowych.

12 kwietnia lubelskie Koziołki pojadą pierwszy mecz na wyjeździe, a w Skate Town będziemy im kibicować. Już dziś rezerwujcie sobie piątkowy wieczór i zbierajcie ekipę. Oficjalna Strefa Kibica będzie się mieścić przy Krochmalnej 13H.

Arena Lublin ma przyjemność zaprosić wszystkich entuzjastów e-sportowych rywalizacji oraz zainteresowanych na pierwszy turniej organizowany w ramach projektu Aktywni Młodzi. Turniej Fifa 2019 będzie składać się z dwóch etapów kwalifikacyjnych oraz rozgrywek finałowych. Udział jest bezpłatny, turniej jest organizowany dla uczniów i studentów w wieku 16-26 lat.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.