W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 15-17 listopada

14.11.201915:20

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Niezwykłe spotkanie z wybitnym artystą. W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur wystąpi Wayne McGregor w spektaklu "Autobiography". Jest to tegoroczna propozycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w kategori "large scale", największych i najważniejszych na świecie artystów tańca.

W Teatrze Starym spektakl "Madame de Sade' w świetnej inscenizacji Macieja Prusa. Bohaterkami sztuki Mishimy są kobiety z otoczenia de Sade’a, których oczami go oglądamy: jego żona, jej siostra, teściowa oraz trzy inne. W tych rolach doskonałe:  Ewa Wiśniewska, Dominika Klużniak, Beata Ścibakówna, Milena Suszyńska, Aleksandra Justa oraz Anna Gryszkówna.

Na Żydowski wieczór filmowy zapraszają Lublin for Israel oraz Fundacja Nowy Człowiek.

Koncerty
W piątek w Filharmonii Lubelskiej spotkamy się na Narodowym Koncercie Listopadowym z okazji zakończenia obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej. Wysłuchamy utworów w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. W trakcie koncertu zaprezentują się laureaci Lubelskiej Wiosny Młodych. 

Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość zostanie wzbogacona fragmentami filmów na ekranie kinowym.

Do bazyliki ojców Dominikanów zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Fonie Lublina" poświęcony twórczości S. Moniuszki. Tym razem muzyka kompozytora zaprezentowana zostanie w kontekście szerokiego przekroju dzieł polskich o charakterze religijnym. 

Podczas koncertu inaugurującego działalność Lubelskiego Salonu Artystycznego w Centrum Spotkania Kultur usłyszymy Ingę Lewandowską z recitalem "Chopin Songbook" oraz Piotra Selima z zespołem i gościnnym występem debiutującej wokalistki Anny Futy. Wydarzenie prowadzić będzie dziennikarz muzyczny Piotr Wróblewski. 

Wystawy
"Podróż Ergo Sum" , to wystawa zbiorowa finalistów i laureatów konkursu "Artystyczna Podróż Hestii" a punktem wyjścia i inspiracją jest dla artystów wspomniana podróż. Zapraszamy do Galerii Białej na wernisaż wystawy w ten piątek. Same prace będzie można zobaczyć do 31 grudnia. 

Warsztaty
Zapraszamy wszystkich miłośników tańca współczesnego na warsztaty w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca prowadzone przez znakomitych Gości Festiwalu. Taka okazja nie zdarza się często.

Jeżeli chcecie poznać książki od podszewki TypoLub oraz Dom Słów zapraszają serdecznie na warsztaty introligatorskie, papiernicze oraz kaligraficzne. Spotkanie w papierni Izby Drukarstwa czy wykonanie oprawy książki przy użyciu maszyn introligatorskich z początku XX wieku to sama przyjemność i inspirujące doświadczenie. 

Nietuzinkowe wydarzenie przygotowało Państwowe Muzeum na Majdanku. Majdanek w obiektywie to plener fotograficzny połączony z konkursem na najlepsze zdjęcia. Dla zainteresowanych fotografią, pełnoletnich uczestników udostępnione zostaną obiekty na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Spotkania
Festiwal Ukraina w Centrum Lublina to spotkanie z kulturą ukraińską we wpółczesnym wydaniu. Czekają na was 4 dni kreatywnych warsztatów oraz spotkań z muzyką, literaturą i kuchnią ale przede wszystkim z inspirującymi i niesamowitymi ludźmi. 

Do Muzeum Czechowicza zapraszamy na spotkanie oraz promocję książki "Prowincja noc. Wiersze wybrane Józefa Czechowicza". Tomiku niezwykłego, zawierającego rękopisy, odręczne rysunki poety oraz fotografie. 

"Żydowski Lublin w okresie powojennym" to natomiast temat kolejnego z cyklu spotkań w Jesziwie Mędrców Lublina. 

W Dosłownej odbędzie się spotkanie wokół dwóch antologii poezji polskiej, z ich redaktorami: Andrzejem Sosnowskim i Piotrem Śliwińskim, rozmawiać będzie: Rafał Rutkowski.

Z okazji 450. rocznicy Unii Lubelskiej przypadającej w 2019 roku, budzimy pamięć o uczestnikach i korespondentach Sejmu Unii Lubelskiej w Europie podczas "Zaduszek sejmu Unii Lubelskiej" wraz z Fundacją Via Jagiellonica.

Sport
Amatorów jednośladów napędzanych siłą mięśni, którzy przegapili IV edycję Lubelskiego Maratonu Turystycznego lub chcą pokonać tę malowniczą trasę po raz kolejny zapraszamy na LMT Bis organizowany przez Rowerowy Lublin. Jeżeli jesteście natomiast miłośnikami biegania na długich dystansach zapraszamy na drugą dychę do Maratonu. Bieg na dystansie 10 km,  który odbędzie się w niedzielne południe.

W sobotę mecz AZS UMCS Lublin zmierzą się z liderem tabeli KS Gredar Futsal Team Brzegi. To będzie naprawdę ciekawe starcie, bo AZS wygrał dwa ostatnie spotkania i mierzy w trzecie zwycięstwo z kolei.

Dla dzieci
W ramach Urodzin Andersena zapraszamy dzieci, młodzież, studentów do wzięcia udziału w specjalnych warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Magdalenę Lipiec- Jaremek, która od wielu lat relacjonuje działania Teatru Andersena na antenie Radia Lublin w audycji "My rodzice".

A na warsztaty inspirowane książką zapraszamy dzieci w wieku 3- 6 lat. Look Book w Galerii Labirynt ropocznie się wspólnym czytaniem a następnie dzieci będą mogły rozwinąć skrzydła wyobraźni tworzą prace plastyczne. W Galerii także zajęcia Tiny Artist z elementami języka angielskiego.

Różne
Jarmark Jagielloński w samym środku jesieni? Wszystko jest możliwe. A to dzięki potańcówce na której zagoszczą melodie tradycyjnie otwierające każdą z zabaw podczas największego festiwalu tradycji i sztuki ludowej w Polsce! 

Na wieś będziecie mogli się natomiast przenieść podczas spektaklu "Pierzak" w wykonaniu teatru amatorskiego. Zapraszamy do Muzeum Wsi Lubelskiej. Dla najmłodszych przewidziano zabawy "Gąski, gąski do domu" a wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła.

Jesień to także pora roku w której wszyscy szukamy pysznych herbat, które rozgrzeją w chłodne dni. Co Ludzie Powiedzą zaprasza na wspólne parzenie niebieskiej herbaty

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.