W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 2-4 sierpnia

01.08.201918:50

Sprawdźcie, co będzie się działo w Lublinie w ten weekend!!!

Przed nami XVIII edycja - Meeting Of Styles Polska!!! Prawdziwe, międzynarodowe święto graffiti. Począwszy od 2002 r., zorganizowano ponad 500 edycji na całym świecie (Ameryka Północna i Południowa, Europa, Azja), w których uczestniczyło 60 tysięcy artystów, przy ponad 300 tysięcznej widowni. Polska odsłona tego legendarnego Festiwalu, odbędzie się w Lublinie po raz dziewiąty. Do udziału zostali zaproszeni artyści z Polski i Europy. W ramach wydarzenia odbędą się: warsztaty dla dzieciaków, graffiti jam, bitwa graffiti oraz open graffiti jam.

Koncerty
Most Kultury zaprasza na koncert Herba Micze– zespół doświadczonych muzyków z całej Polski, grający muzykę Reggae w różnych jej odmianach, z przewagą Modern Roots, Roots i Ragga. Zespół powstał w Lublinie w 2008 roku z inicjatywy grającego na instrumentach klawiszowych, rodowitego Częstochowianina i miłośnika głębokich dub’owych brzmień - Marcina „cIHego” Wójcika.

Centrum Kultury zaprasza na koncert ZINiONI. W repertuarze piątkowego koncertu znajdą się zarówno stare jak i nowe utwory. Ich kompozycje to pomieszanie folkrocka z elementami reggae. W instrumentarium.

Lublin jazz wraz z Centrum Kultury zapraszają na muzyczną ucztę w ramach Planetarium: Jah Bass /From Dub 2 Dub. Kolektyw “ From Dub 2 Dub” łączy współczesną muzykę taneczną z inspiracjami płynącymi z industrialnej elektroniki lat 80-tych oraz podróży po Bliskim Wschodzie, Indiach i Ameryce Południowej. Natomiast Jah Bass to niestrudzony digger przemierzający najdalsze zakątki basowego podziemia w poszukiwaniu nieoszlifowanych diamentów do swoich inkrustowanych setów.

Spektakle/seanse
Centrum spotkania kultur zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu: "Głos Pana". To ekranizacja powieści Stanisława Lema z 1968 roku.Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych. Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich.

Czy można połączyć improwizację teatralną z elementami cyrkowymi? Teatr LUKLA i Fundacja Inside Out zapraszają na wieczór pełen niespodzianek i improwizacji w ramach Centralnego Placu Zabaw -"Czy to Wasza historia? spektakl impro".

Wernisaże/wystawy
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na "Bootleg. Śląski hip hop 1993-2003" projekt, który powstał w kontekście bezprecedensowej w Polsce wystawy zorganizowanej przez Muzeum Śląskie pt. „Zajawka. Śląski hip hop 1993-2003”. I jako osobna całość stanowi tej wystawy twórcze rozwinięcie. Jesteśmy przekonani, że temat podjęty na wystawie w Brain Damage Gallery, choć odnoszący się explicite do Śląska, zbuduje uniwersalną narrację dla temat kultury, która szturmem zdominowała niemal każdy aspekt życia codziennego.

Spacery, spotkania
PTTK w Lublinie - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego zaprasza wszystkich chętnych na spacer tematyczny "Ulica Lubartowska- lubelskie nalewki". PTTK zaprasza również na spacer "Tajemnice i legendy Lublina".

W każdą sobotę i niedzielę wakacji zapraszamy do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, aby wyruszyć na spacer z przewodnikiem "Lublin w samo południe".

Zapraszamy na sierpniowe spacery sąsiedzkie po dzielnicy Bronowice. Spacery są przeznaczone dla osób lubiących długie przechadzki i myszkowanie po mieście. Dzieci są mile widziane pod opieką dorosłych.

Warsztaty
Warsztaty Kultury zapraszają do zamknięcia natury w słoiku i zabrania jej do domu, a przy okazji do zastanowienia się nad odpowiedzią na kilka nurtujących pytań: Czy można zamknąć naturę w słoiku? Co się wtedy wydarzy? Czy rośliny nadal będą oddychać, rosnąć, rozmnażać się, porozumiewać się między sobą?

Odwiedź warsztat fotograficzny w Zaułku Hartwigów, poznaj tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu! Na zajęcia zapraszają Warsztaty Kultury.

Sport
Tytani Lublin zapraszają  na mecz futbolu amerykańskiego Tytani Lublin vs. Rockets Rzeszów. Będzie to mecz wyjątkowy, ponieważ to  mecz 10-lecia. W połowie meczu konkursy z nagrodami, a na zakończenie afterparty w Radości. 

Parkrun Ogród Saski zaprasza do aktywnego i przyjemnego spędzenia czasu podczas biegu, marszu w przepięknych okolicznościach przyrody. 

Dla dzieci
Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty z elementami nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat "Tiny artist".Zajęcia rozwijają nie tylko wyobraźnię, twórcze i przestrzenne myślenie, lecz także zdolności językowe dzieci. 

Na Bajkoczytanie w Wirydarzu- Dariusz Jeż czyta bajki z Księgarni Dosłowna, zaprasza Centrum Kultury. Znany lubelski aktor Dariusz Jeż ma duże doświadczenie z bajkami: bywał już zarówno Niedźwiadkiem, jak i Aniołkiem. Entuzjastycznie przyjmowany przez najmłodszych widzów postanowił poznać więcej ciekawych historii o zwierzątkach, stworach, krasnoludkach i wielu innych fantastycznych bohaterach.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zaprasza dzieci (4-9lat) na warsztat "Nie takie straszne te potwory". W programie: rysowanie potworów czyli "straszne" warsztaty plastyczne, "potworne" gry i zabawy, przełamywanie dziecięcych lęków przed potworami oraz  bajki edukacyjne. Będzie strasznie fajnie. 

Targi/kiermasze/różne

Projekt "Lato na Litewskim" to wielowymiarowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do różnych grup odbiorców (m.in. młodzieży, rodzin z dziećmi, seniorów). Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, integracja społeczna, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty lublinian.

W Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się Święto Pszczół. Będzie to świetna okazja do nauki i zabawy dla całych rodzin. W programie m.in: spacer z przewodnikiem "Byliny w rozmiarze XXL",  poznanie tajemnic pszczół i dzikich zapylaczy oraz pracy pszczelarza, kiermasz roślin oraz produktów pochodzenia pszczelego, konkursy i animacje dla dzieci.

Vivo zaprasza na otwarcie tarasu widokowego po modernizacji. W programie: warsztaty plastyczne i taneczne, strefa gier podwórkowych, pokazy kuglarskie, a także wielkie bańki mydlane tworzone przez animatora.

Salsa Cubana zaprasza plenerowe spotkanie z salsą w centrum miasta "Taneczne Lato na placu Łokietka" . Już w najbliższą niedzielę 4 sierpnia, rueda de casino, salsa cubana, bachata, kizomba.

Zachęcamy również do obejrzenia sierpniowych pokazów multimedialnych na fontannach. W ten weekend zapraszamy w piątek (2 sierpnia): "Unia Narodów", "Wydarzenia Kulturalne"; sobota (3 sierpnia): "Anioły Lubelskie", "Unia Narodów" na godzinę 21.00.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.