W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 22-24 listopada

21.11.201915:21

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Zapraszamy na "święto kina" czyli Lubelski Festiwal Filmowy, który  odbędzie się w dniach 22-30 listopada w kilku lokalizacjach: Centrum Kultury w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka", Galerii Labirynt i Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Czekają na was projekcje filmowe, spotkania oraz warsztaty.

Do Teatru Starego zapraszamy na kinową projekcję jednej z najpiękniejszych oper współczesnych "Echnaton". Skomponowane w stylu minimalistycznym arcydzieło Philipa Glassa, amerykańskiego kompozytora zręcznie poruszającego się między niemal wszystkimi rejonami muzyki. Natomiast w piątek, sobotę i niedzielę w Centrum Spotkania Kultur zostaną zaprezentowane trzy premierowe wykonania spektaklu "Ja jestem Żyd z "Wesela"" na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera. 

Koncerty
"Magia starego kina"
to propozycja Filharmonii na piątkowy wieczór. Klimatyczny koncert, w którym muzyka słynnych kompozytorów przedwojennego kina w zaskakująco nowoczesnych aranżacjach symfonicznych Marcina Miro Mirowskiego przywodzi na myśl wielkie hollywoodzkie produkcje. Natomiast w niedzielę koncert promujący najnowszą płytę Michała Bajora "Kolor Cafe", na którym usłyszymy przeboje włoskie i francuskie.

Propozycją Spotkań Kultur na ten weekend jest koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w ramach trasy "Złoty jubileusz 50 lat na 100%". Wokalista zabierze publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. 

W listopadzie Strefa Innych Brzmień zaprasza na solidną porcję elektroniki prosto od Mirta. W piątkowy wieczór w Warsztatach Kultury w Lublinie będziecie mieć okazję usłyszeć utwory z jego najnowszego albumu pt. "Greed".

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej obchodzi w tym roku swój jubileusz. Z okazji 15 lat istnienia zaprasza do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Na scenie zobaczymy obecnych oraz dawnych członków zespołu, którzy zaprezentują repertuar gromadzony przez wszystkie lata działalności artystycznej.

Wystawy
"Z perspektywy lat. Ludzie i wydarzenia"
to jubileuszowa wystawa podsumowująca 40 lat Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". Ekspozycja jest próbą ukazania genezy powołania instytucji oraz prowadzonej przez placówkę działalności.

Album fotografii pt. "Memu Miastu" to natomiast zwieńczenie trwającego ponad dwa lata projektu o tym samym tytule. Zawiera on 101 fotografii będących osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia. Zaprasza Brama Grodzka.

Warsztaty
Podążając za myślą Wiktora Dega, że "Ruch może zastąpić każde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu" ACK Chatka Żaka zaprasza w sobotnie popołudnia na wspólne improwizacje ruchowe

Na odkrywaniu i rozwijaniu samych siebie poprzez sztukę będą skoncentrowane warsztaty prowadzone w Galerii Białej "Sztuka w ruchu". Tematem przewodnim spotkania będzie nomadyzm, fizyczne przemieszczanie, zmiany perspektywy i motywacja płynąca z bycia w ruchu. 

Spotkania
W Centrum Spotkania Kultur zagości piąta już edycja Konferencji Kreatywnej "Lubelski Wzór". Cykl spotkań i warsztatów poświęconych designowi przeznaczony  jest dla projektantów i przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką. W programie m.in. warsztaty z prezentowania produktu, storytellingu, poznawania potrzeb klienta i wiele innych.

Doskonały aktor Jerzy Rogalski znany zarówno ze szklanego ekranu, jak i desek teatralnych zawita do Dzielnicowego Domu Kultury "Czuby Południowe" aby przybliżyć czasy PRL-u i opowiedzieć o "jakby luksusowym" stylu życiaw tamtych czasach.

Sport
W dniach 22-24 listopada  odbędzie się Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet. Na parkiecie Hali Globus zmierzą się reprezentacje Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Polski. Impreza wpisuje się w obchody 450-lecia Unii Lubelskiej.

Po przerwie na reprezentacje, nasze Pszczółki czeka trzeci z kolei mecz z drużyną z Pomorza. Tym razem do Lublina przyjadą koszykarki Politechnika Gdańska. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Dla dzieci
Podczas zajęć z cyklu "Historie Żabki", dzieci oswajają się z trudnymi pojęciami, rozmawiają o tym, co je spotyka, co cieszy, a co smuci. W tym tygodniu na tapecie: Jak zmienia się świat? 

Galeria Labirynt powraca natomiast z cyklem warsztatów sensorycznych skierowanych do maluszków. Kształty, formy i kolory to interesująca forma obcowania ze sztuką za pomocą zmysłów.

Teatr Muzyczny zaprasza wszystkie dzieci...także te dorosłe, na piękną muzyczną baśń z zaskakującymi zwrotami wydarzeń. Czy historia Jasia i Małgosi zakończy się tak jak pamiętamy ją z dzieciństwa? Na "Bajkowe Niedziele", które przybliżą dzieciom świat literatury zaprasza natomiast Teatr Stary. 

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.