W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 27-29 grudnia

Lublin na weekend 27-29 grudnia
26.12.201914:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza na film "Oficer i szpieg". W ten weekend aż 5 seansów najnowszego dzieła Romana Polańskiego.

A w Centrum Spotkania Kultur trzy premierowe pokazy filmu "Tajemnice Henriego Picka".

Koncerty
Przyjdź i poczuj klimat Świąt Bożego Narodzenia z kolędami Golec uOrkiestry. Zespół wykona wyjątkowe kolędy i pastorałki.

Wystawy
NEONart, to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta! Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie- Rewiry, Centrum Kultury, NEONart. Lubelskie Neony przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprosili do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! Już 27 grudnia, w przestrzeniach CSK rozbłyśnie aż 13 neonów! Tego wernisażu nie można przegapić!

Każdego roku Type Directors Club w Nowym Jorku wybiera ponad 200 najlepszych prac typograficznych z całego świata, które podróżują potem po Ameryce, Azji i Europie. Dom Słów-Izba Drukarstwa stwarzył niepowtarzalną szansę żeby zobaczyć wyselekcjonowane projekty typograficzne w czasie wystawy TDC65 Exhibition in Lublin, Poland.

W Galerii Labirynt | Plaza trwa wystawa "O codzienności w sztuce", która ma za zadanie umożliwić doświadczanie twórczego praktykowania potoczności poprzez obcowanie z dziełami sztuki współczesnej z kolekcji lubelskiej Zachęty.

W Centrum Spotkania Kultur trwa wystawa "Printon", czyli druga edycja międzynarodowej wystawy grafiki. Na ekspozycji zobaczymy plakaty, grafikę artystyczną w technice cyfrowego druku atramentowego i druku soczewkowego.

W Piękno Panie trwa wystawa fotografii Anety Winiarskiej "O codzienności". Ekspozycja to zapis tego, co nas zatrzymuje, co nas dotyka, i czego my dotykamy. Opowieść o zwykłych momentach, prywatnie szczególnych, uświęconych.

"Z perspektywy lat. Ludzie i wydarzenia - spotkania z zabytkami" to jubileuszowa wystawa podsumowująca 40 lat Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". Ekspozycja jest próbą ukazania genezy powołania instytucji oraz prowadzonej przez placówkę działalności.

Spotkania
Jak co tydzień piątek przewodnicki z Fundacją Via Jagiellonica. Tym razem odkryjemy Lublin Unii Jagiellońskiej.

Wykłady z designu, to fascynująca opowieść o historii przedmiotu, umieszczonego w kontekście historycznym, społecznym i obyczajowym. Spotkanie Na początku był: Design poprowadzi Anna Bakiera.

Jak ostatni piątek miesiąca to Lubelska Masa Krytyczna!, wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta!

Biegowe pożegnanie starego roku, czyli parkrun sylwestrowy odbędzie się w sobotę!

Dla dzieci
W sobotę i w niedzielę zapraszamy najmłodszych z rodzicami do Teatru Andersena na spektakl "Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia".

Różne
Variete - grudzień 2019 rozpocznie się najbliższą sobotę! Podczas Variete dla lubelskiej publiczności wystąpią żonglerzy, akrobaci, muzycy czy iluzjoniści. Spektaklowi towarzyszy teatralno-kabaretowa oprawa.

Giełda Staroci to okazja do zakupu niepowtarzalnych i nietuzinkowych przedmiotów z przeszłych epok. Giełda Staroci jak zwykle w niedzielę na placu Zamkowym.

Festiwal Bożego Narodzenia trwa w najlepsze. Świąteczny czas to najlepsza okazja do spaceru po Starym Mieście i odkryciu elementów iluminacji świątecznych!

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.