W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 8-10 marca

07.03.201918:40

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Spektakle, seanse
Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Przepisy - nie tylko dla dziewczynek". Scenariusz spektaklu powstał na podstawie lubelskich herstorii, "Opowiadania o niewidzialnym dziecku" Tove Jansson oraz improwizacji na temat niewidzialności. Spektakl dostępny w PJM.

Centrum Kultury oraz Konfrontacje Teatralne zapraszają na seanse:

  • “Wspomnienie lata” - akcja dzieje się w Polsce, pod koniec lat 70. Piotrek musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla niego uczuciami, poradzić sobie ze zmieniającą się relacją z matką i pierwszym zauroczeniem. To dla niego czas pierwszych dorosłych wyborów i mierzenia się z ich konsekwencjami.
  • “Smog Wars” - pierwszego długometrażowego filmu dokumentalnego poświęconego problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Ten zaangażowany dokument daje impuls do re-definicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. Smog Wars został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne.
  • „Ułaskawienie” - kolejne dzieło jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów, Jana Jakuba Kolskiego. W swoim nowym filmie Kolski sięga po wątki autobiograficzne, by na motywach historii własnego dziadka ukazać stratę niemożliwą do zaakceptowania. To kameralna i refleksyjna, ale zarazem wstrząsająca opowieść poruszająca uniwersalne tematy.
  • “Głód mięsa” - reżyserka i równocześnie bohaterka filmu, staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do mięsa, a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu. Stara się pokazać różne perspektywy i rusza na kilkadziesiąt spotkań z osobami z najróżniejszych środowisk.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na “Berek 2, czyli Upiór w Mocherze”. Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię.

Teatr ITP zaprasza na spektakl “Oskar i Róża” - sztukę jest opartą na słynnej książce Erica-Emmanuela Schmitta.

Wystawy
Targi Lublin zapraszają na Wystawę Zoologiczną ZooPark, podczas której spotkacie najróżniejsze zwierzaki: popularne oraz niespotykane w Polsce. Poznacie ich zwyczaje: czym się odżywają, kiedy lubią odpoczywać lub o jakiej porze dnia są aktywne. Dowiecie się też jak prawidłowo zadbać o wychowanie, pielęgnację i żywienie swojego pupila. Znajdziecie tu także wszystkie artykuły i akcesoria dla zwierzaka: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy i suplementy diety i wiele innych, a także na Puppy Show - pokaz psów w wieku 4-12 miesięcy. Nie będzie to oficjalna wystawa a rodzaj pokazu psów w wieku 4-12 miesięcy w warunkach zbliżonych do wystawy halowej, z obecnością publiczności, prezentacją na ringu oraz nagrodami! Sędziowie oraz długoletni hodowcy dokonają oględzin Waszego pieska i pomogą uwydatnić jego wszystkie zalety podczas prezentacji ringowej, a publiczność, która, miejmy nadzieję, licznie dopisze, nagrodzi je oklaskami!

Galeria Labirynt zaprasza na wystawę “Tożsamość składa się z rzeczy małych”. Ekspozycja Golachowskiej i Gryki dotyczy miasta, w którym jest prezentowana, i powstawała w oparciu o proces jego poznawania, szukania jego specyfiki. Artystki inspirowały się konkretnymi miejscami i spotkaniami z ludźmi, w wyniku czego powstały dwie oddzielne realizacje, które spaja wspólny tytuł Tożsamość składa się z rzeczy małych.

Spotkania
Wykład "Zuchy Dziewuchy / polskie projektantki XX wieku" w Ładno Pracownia poprowadzi jedna z najbardziej zaangażowanych w historię wzornictwa ekspertka dr Paulina Zarębska- Denysiuk. W polskim wzornictwie przemysłowym niezwykle ważną rolę odegrały kobiety. Wiele znanych wzorów mebli, wyrobów szklanych i ceramicznych, zabawek dla dzieci, a także tramwaje czy telefony zostały opracowane przez projektantki. Zaczynamy od kobiet, których twórczość i jej efekty zdobią dziś niejedną gablotę, a których nazwiska warte są przypomnienia.

Fundacja Szpilka zaprasza na wykład otwarty "Kobiety w salonie miasta - moda lubelskiej ulicy na zdjęciach lajkarzy z lat 30-tych XX w." - przedwojenny spacer po Lublinie, na który poprowadzą was uliczni fotografowie.

W Sali Widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się XXI Przegląd Szekspirowski w Języku Angielskim. Tegoroczny spektakl to tradycyjnie wynik współpracy Mieczysława Wojtasa - reżyseria, Piotra Tesarowicza - adaptacja muzyki, Jerzego Wrzosa - wybór i adaptacja tekstu.

Koncerty
W Akwarela Cafe będzie można posłuchać ballad w wykonaniu Łukasza Jemioły. Dzień po Dniu Kobiet Łukasz Jemioła wystąpi w klimatycznym recitalu, którym oczaruje nie tylko płeć piękną.

Klub30 zaprasza na koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Na występ pop-rockowego zespołu złożonego głównie z dziennikarzy w Klubie wyjątkowo nie obowiązuje standardowa selekcja wiekowa.

Radio Lublin zaprasza na koncert Anny Wyszkoni - jednej z najbardziej cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Na polskiej scenie funkcjonuje i odnosi sukcesy od ponad 22 lat. Artystce towarzyszy zespół doświadczonych muzyków na czele z jednym z najbardziej znanych polskich gitarzystów Markiem Raduli.

W piątek w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się przepiękny i sentymentalny recital, wypełniony piosenkami w wykonaniu Haliny Kunickiej przy akompaniamencie wybitnego pianisty Czesława Majewskiego – recital "To były piękne dni..."!​

Lubartowska77 zaprasza na koncert duetu akustycznego Marcin&Karol, podczas którego zostanie zagrana większość materiału z płyty a także kilka innych utworów. Na płycie główną rolą odgrywa harmonijka ustna. Poza tym, płyta "Pieśń nadziei" utrzymana w klimacie akustycznym nawiązującym do bluesa i ballady poetyckiej z akcentami rockowymi i folkowymi. W kilku piosenkach zespół wspomoże znakomita wokalistka i mandolinistka Karolina Jastrzębska.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na występ dobrze znanej polskiej publiczności Grupy MoCarta. Na scenie pojawią się bowiem wyjątkowi goście, którzy towarzyszą zespołowi od 25 lat, m.in.: Artur Andrus z zespołem, Adam Sztaba, Jaromir Nohavica oraz Zbigniew Zamachowski.

Inne
Chatka Żaka zaprasza na piątą edycję Chatki Kobiet! W programie m. in. trening boksu, maraton zumby, warsztaty makijażu, warsztaty psychologiczne, a także koncert Łukasza Jemioła i Pasażera oraz after party w Domu Kultury.

Zapraszamy na Polską Noc Kabaretową do hali Globus! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2.

W niedzielę odbędzie się w Centrum Kultury casting do filmu historycznego “Zieja”. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy chętni mieszkańcy Lublina oraz okolic. Z racji osadzenia akcji filmu od lat 20. do 80. XX wieku, wymagany jest odpowiedni, klasyczny wygląd.

Fundacja Szpilka zaprasza na pierwsze warsztaty w ramach projektu „Kobieta i sztuka. Sonia Delaunay - matka awangardy”. Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki tworzyć będą oryginalną, awangardową biżuterię.

Lubelskie PTTK zaprasza na spacer z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet “Ach te lubelskie Baby”. Rynek był świadkiem codziennych i niecodziennych losów mieszkanek Koziego Grodu w czasach Złotego Wieku. Podczas spaceru poznamy wiele pasjonujących opowieści o kobietach, które wpisały się w historię Lublina.

Dla dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl  „Dziób w dziób” jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku.

Karuzela Sztuki i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na “Historie żabki” - zajęcia artystyczne, podczas których dzieci ćwiczą uważność, oswajają trudne pojęcia, uczą się osiągać stan równowagi, rozmawiają o tym, co je spotyka i o tym, co lubią. Warsztaty służą przede wszystkim odkrywaniu samych siebie poprzez sztukę i ćwiczenia relaksacyjne.
Cykl zajęć zainspirowany został książką o medytacji dla dzieci autorstwa Eline Snel.

Sport
W najbliższą sobotę w lubelskiej hali Globus drużyna TBV Startu Lublin rozegra kolejny mecz w ramach rundy zasadniczej Energa Basket Ligi. Tym razem przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie zespół Polpharma Starogard Gdański.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.