W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór do Programu Kuchnia Inspiracji

Nabór do Programu Kuchnia Inspiracji
07.10.202010:08

Do 20 października lubelskie restauracje i lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do programu „Kuchnia Inspiracji”, którego celem jest promocja najlepszych miejsc z branży gastronomicznej działających w Lublinie. To nowy element prestiżowego „Miejsca Inspiracji”, projektu realizowanego od 10 lat przez Miasto Lublin.

– Przez blisko dekadę funkcjonowania Programu, poznaliśmy wiele miejsc w Lublinie, które swoją codzienną ciężką pracą, tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego miasta. Oprócz autorskiej kuchni, czerpiącej z lokalnych tradycji, zapewniają swoim gościom emocje i wrażenia związane z poznawaniem i doświadczaniem dziedzictwa oraz ponad 700-letniej historii Lublina. Od tego roku, zdecydowaliśmy się na wydzielenie z „Miejsc Inspiracji” programu dedykowanego tylko branży kulinarnej – „Kuchnia Inspiracji”. Tytuł „Miejsca Inspiracji” będzie teraz przyznawany najlepszym lokalizacjom na stałe. W przyszłości do programu dołączą również inne lokalizacje, będące wizytówką Lublina, oferujące różnego rodzaju wrażenia, nie tylko kulinarne – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Do „Kuchni Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca świadczący usługi gastronomiczne i posiadający własną kuchnię w Lublinie. Kwalifikacja do programu przebiega w czterech etapach. Pierwszy polega na zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych. Następnie, spośród przesłanych zgłoszeń, Komisja Programowa wybierze 15 najlepszych podmiotów. W trzecim etapie uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed Komisją, dodatkowo każdą restaurację będą mogli ocenić klienci za pośrednictwem ankiet. Ostateczną decyzję o przyznaniu 10 najlepszym uczestnikom Tytułu „Miejsce Inspiracji” podejmie Komisja. Po dwóch latach od otrzymania tytułu „Miejsce Inspiracji”, po audycie i ponownej ocenie, najlepsze trzy lokalizacje otrzymają tytuł na stałe.

Harmonogram Programu:

  • 1 października – 20 października: przyjmowanie zgłoszeń,
  • 21-27 października: wybór 15 lokali,
  • 28 października – 4 grudnia: prezentacje, poznanie opinii klientów,
  • 7-9 grudnia: obrady finałowe,
  • po 10 grudnia: oficjalne ogłoszenie wyników – wybór 10 Miejsc Inspiracji,
  • 1 stycznia 2021 – 31 grudnia 2022: obowiązywanie Programu,
  • wrzesień – październik 2022: powtórna ocena, wybór najlepszych lokalizacji, wręczenie tytułów na stałe.

Aby wziąć udział Programie Kuchnia Inspiracji należy pobrać ankietę zgłoszeniową oraz Regulamin Programu, a następnie do 20 października 2020 r. przesłać skan wypełnionych i podpisanych dokumentów tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na adres .

Etapy naboru, harmonogram oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Miejsc Inspiracji