W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji" - spacer otwarty

"Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji" - spacer otwarty
22.05.202406:57

"Dzielnica Zachodnia – eleganckie gmachy i nowoczesne wille w pobliżu Alei Racławickich" to tytuł kolejnego spaceru, który odbędzie się w ramach cyklu otwartych spotkań "Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji".  Autorem spaceru jest Przewodnik Inspiracji – Marcin Semeniuk, który zaprosi na wspólne odkrywanie architektonicznych perełek Lublina. Wśród nich zarówno te, które istnieją w przestrzeni do dziś, jak i te, które pozostały wyłącznie w sferze planów.

Trasa spaceru będzie biegła poza utartymi ścieżkami i głównymi szlakami turystycznymi dając okazję do poznania mało znanych przykładów modernistycznej architektury miasta. Spacer po "Dzielnicy Zachodniej", która w okresie II Rzeczypospolitej miała być wizytówka miasta, prestiżową i reprezentacyjną, rozpocznie się przed Domem Żołnierza. Ciekawostką jest, że budynek ten w założeniach miał być podziękowaniem społeczności Lublina dla Marszałka Józefa Piłsudskiego i żołnierzy walczących o niepodległość. Kolejnymi obiektami na trasie będą wille, domy oraz bloki oficerskie kryjące równie ciekawe historie.


Termin: 26 maja 2024 r.
Godz.: 11:00 - 13:00
Miejsce zbiórki: Dom Żołnierza (ul. Żwirki i Wigury 6)

Na co dzień zapraszamy na stronę www.przewodnik.lublin.eu. Znajdziecie tam bogatą ofertę spacerów tematycznych, którą oferują uczestnicy programu Przewodnik Inspiracji.