W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza jesienno-zimowa edycja Poznaj Lublin z Przewodnikiem

Rusza jesienno-zimowa edycja Poznaj Lublin z Przewodnikiem
12.09.202307:54

Już 1 października rozpocznie się kolejna, szósta już edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin we współpracy ze zrzeszonymi w niej przewodnikami miejskimi. W ramach tego programu turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć ciekawe miejsca w Lublinie.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana w lutym ubiegłego roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji w wycieczkach udział wzięło łącznie już ponad 2000 osób.

– Spacer z przewodnikiem to doskonała okazja, by nie tylko zobaczyć i sfotografować znane zabytki, ale też dowiedzieć się czegoś więcej o historii miasta, która w przypadku Lublina jest naprawdę ciekawa. Podczas zwiedzania staramy się w przystępny dla każdego uczestnika sposób opowiedzieć zarówno o dawnym, jak i współczesnym mieście. Dążymy do tego, aby wycieczka była przede wszystkim sposobem na miłe, pożyteczne spędzenie czasu – mówi Łukasz Miazek, przewodnik miejski biorący udział w programie.

Nowy harmonogram spacerów obejmuje cztery miesiące: październik, listopad, grudzień i styczeń. Od piątku 8 września można będzie zakupić bilety online na spacery odbywające się w październiku, od 1 października na spacery odbywające się w listopadzie, od 1 listopada na spacery grudniowe, a od 1 grudnia – styczniowe. W programie przygotowanym na najbliższe miesiące tradycyjnie nie brakuje wycieczek szlakiem popularnych zabytków i legend, wycieczek tematycznych poświęconych różnym aspektom historii Lublina, wycieczek dla rodzin z dziećmi, a nawet spacerów z przewodnikiem w stroju historycznym. W harmonogramie jak zwykle pojawiły się nowości – to m.in. spacer zatytułowany „Lubelskie drogi do wolności”, który odbędzie się 11 listopada i opowie o miejscach ważnych historycznie oraz dążeniu do niepodległości. Każda z wycieczek to świetna okazja, by lepiej poznać miasto.

– Jesień i zima to doskonały czas na poznawanie Lublina, a jak przekonaliśmy się w zeszłym roku, wycieczki z przewodnikiem cieszą się dużym zainteresowaniem nawet, gdy na dworze robi się chłodniej. Na spacery zapraszamy zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina - różnorodna tematyka wycieczek, które znalazły się w harmonogramie, sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Od października do grudnia spacery w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” odbywać się będą w soboty. W styczniu, a dokładniej w okresie od 15 stycznia do końca miesiąca, kiedy w sąsiadującym z Lubelszczyzną województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe, w spacerze z przewodnikiem udział można będzie wziąć codziennie. To samo dotyczy ferii zimowych w naszym województwie, które potrwają od 29 stycznia do 11 lutego – szczegółowy harmonogram spacerów na ten okres zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

Oprócz spacerów w języku polskim w programie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł, a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin. Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.