W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Styczeń w Chatce Żaka
07.01.201914:50

Chatka Żaka zaprasza w styczniu na następujące wydarzenia:

1. Wystawa Michała Mikulskiego "Grafika cyfrowa", która odbędzie się w dniach 10.01.2019 - 25.02.2019.

Michał Mikulski ukończył kierunek malarstwo w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Artystycznym UMCS w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych. Na wystawie zaprezentuje prace wykorzystujące i miksujące różne media. Autor tworzy je zaczynając od tradycyjnych technik, takich jak rysunek czy malarstwo, następnie dokonuje na tym gruncie transformacji cyfrowej. Powstałe w ten sposób cykle w formie wydruku cyfrowego stają się matrycą do dalszego rozwinięcia działań i odejścia od płaszczyzny dzięki technikom cyfrowym.

Otwarcie wystawy: 10.01.2019 | 17:00

Miejsce: Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (III piętro), ul. Radziszewskiego 11, Lublin

Wstęp wolny.

 

2. Cyfrowa Kreacja Obrazu - wystawa plakatów studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS, która odbędzie się w dniach 10.01-25.02.2019

Komputer i program graficzny to narzędzia, którymi na co dzień posługuje się grafik. Dobre poznanie mechanizmu i swobodna obsługa programu to już połowa sukcesu. Oprócz tego liczy się koncepcja i wyczucie estetyczne.
Studenci, poprzez eksplorowanie możliwości komputera, z niepozornych bazowych zdjęć stworzyli nowe cyfrowe obrazy. Czasem można doszukać się w nich pierwowzoru, a czasem jest to zupełnie nowa historia.

Otwarcie wystawy: 10.01.2019 | 17:30

Wstęp wolny.