Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Życie codzienne kobiet żydowskich

10.02.201710:11

Nowa publikacja przygotowana przez Fundację HerStory poświęcona jest życiu żydowskich kobiet zamieszkujących Lublin przed drugą wojną światową.

Autorka opracowania - Lena Bielska zebrała nieznane informacje o życiu i obyczajach lubelskich żydówek. Przewodnik w ciekawy sposób opowiada o tym, gdzie się kształciły, jakie miały obowiązki domowe, gdzie robiły zakupy i jak się ubierały. W poznaniu dawnych realiów pomogą archiwalne fotografie i oprawa graficzna autorstwa Liliany Piskorskiej. Wersja elektroniczna publikacji znajduje się na ISSUU - do pobrania tutaj. Bezpłatne egzemplarze w dwujęzycznej wersji drukowanej będą dostępne wkrótce w niektórych punktach w Lublinie. Wiosną Fundacja zaprasza na spacer szlakiem o tym samym tytule. Publikacja została zrealizowana we współpracy z Wydziałem Sportu i Turystyki w ramach projektu finansowanego przez Miasto Lublin.

Fundacja HerStory to lubelska organizacja pozarządowa działająca w obszarze równości, różnorodności, antydyskryminacji, wielokulturowości i praw człowieka. Powstała w marcu 2014 r. z inicjatywy dwóch aktywistek: Katarzyny Zabratańskiej i Leny Bielskiej.

Wydarzenia polecane

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)