W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Nazwa: Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Typ: Kultura
Forma oferty: online
Cena: za darmo

Co oferujemy?

Aktywność on-line:

  • "Zasiane historie" - szereg audycji radiowych realizowanych we współpracy z Radiem Lublin na temat historii Sławina, dawnych zim, jarmarków, sklepików, rzemiosł np. kowalstwa, rymarstwa czy rzeźby ludowej, są też opowieści o kwiatach, krzewach, drzewach i zwierzętach,
  • "SENTYMENTY" - projekt skierowany do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się historiami przedmiotów pamiętających przedwojenną wieś, dwór czy miasteczko; najciekawsze historie będą publikowane w mediach społecznościowych i stronie internetowej Muzeum, a wyróżnione osoby zostaną zaproszone na dedykowany spacer prowadzony przez pracownika merytorycznego instytucji, gdy zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających,
  • "A historia gada z baśnią" - powieść autorstwa kustosza Grzegorza Miliszkiewicza, w której czas teraźniejszy staje się czasem przeszłym, a w Muzealnym Miasteczku zaczyna tętnić życie zupełnie inne od współczesnego, doskonale nam znanego. Powieść jest swoistym „podglądaniem” życia postaci, zamieszkujących Miasteczko,
  • "Wielkanoc pod strzechą" seria filmików prezentujących m.in. jak krok po kroku wykonać palmę wielkanocną, pisankę czy pająka,
  • "Miasteczko Polski Odrodzonej – czyli ekspozycja i zabytki w Muzeum Wsi Lubelskiej o wpływie prawa II Rzeczypospolitej na wartości i życie codzienne" - najnowsza publikacja dostępna w formacie PDF.

Jak skorzystać z oferty?

Należy wejść na stronę Muzeum wsi Lubelskiej w Lublinie i śledzić Facebooka.

Kontakt:

Telefon: 81 533 85 13 lub 533 31 37

Aktualności (6) zobacz wszystkie

03.01.202109:19
Zupełnie nowa, wyjątkowa oferta na ferie zimowe 2021 dla najmłodszych i ich rodzin już czeka gotowa w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Więcej
20.11.202011:09
Spacery pośród urzekających jesiennych krajobrazów, oddech od zgiełku miasta i historia lubelskiej wsi na wyciągnięcie ręki - jednym słowem Muzeum Wsi Lubelskiej ponownie otwarte dla zwiedzających.
Więcej
20.11.202010:43
Lubelski skansen z certyfikatem jakości Travellers’ Choice przyznawanym przez stronę TripAdvisor, a zarazem wśród wąskiego grona najlepszych 10% obiektów na największej stronie poświęconej turystyce.
Więcej
21.09.202011:33
Od 17 września 2020 r. została udostępniona dla zwiedzających nowa ekspozycja w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Więcej
24.07.202009:59
W niedzielę, 26 lipca w godz. 11:00-15:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Żniwowanie w skansenie .
Więcej
26.06.202010:50
W najbliższy poniedziałek tj. 29 czerwca 2020 r., w godz 9:00-12:00 popularna letnia audycja radiowa „Lato z Radiem” dotrze do Muzeum Wsi Lubelskiej. Po wysłuchaniu „Polki Dziadek” – jednego z najbardziej rozpoznawalnych sygnałów Polskiego Radia – usłyszymy relację na żywo właśnie z lubelskiego skansenu.
Więcej