W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Nazwa: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Typ: Kultura
Forma oferty: online
Cena: za darmo

Co oferujemy?

Teatroteka logo

TEATROTEKA ANDERSENA to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z naszymi widzami w czasie epidemii. Ta sytuacja pokazała nam, że stworzenie takiej stałej platformy, gdzie będzie można oglądać nasze spektakle, ale też rejestracje wideo z naszych innych działań jest potrzebna na stałe. Dostajemy też sugestie od naszych widzów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy, że chcecie pokazać nasze spektakle swoim dzieciom i wnukom, którzy mieszkają za granicą. Zaczynamy zatem pracę nad stworzeniem takiej platformy, jako stałego elementu szaje działalności.

Tymczasem, zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na specjalne pokazy spektakli Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, które udostępniamy na naszej stronie.

Co piątek, zaczynając od 20 marca o g. 9:30, będziemy publikować rejestrację wideo wybranego spektaklu, który będzie dostępny przez weekend aż do niedzieli do g. 22:00. Dzięki temu będziecie mieli możliwość obejrzenia całego spektaklu, zarejestrowanego wcześniej, z udziałem publiczności i poczuć się jak u nas w sali teatralnej i przeżywać to co dzieje się na scenie razem z innymi widzami.

Dodatkowo zachęcamy Was do stworzenia własnych działań twórczych zainspirowanym spektaklem. Wspólnie z rodzeństwem i rodzicami możecie stworzyć pracę (w dowolnej technice) ilustrującą ulubioną scenę lub bohatera spektaklu albo coś co skojarzyła się Wam oglądając spektakl, może chcecie nagrać komentarz, opublikować recenzję, nagrać filmik. Wasze działania (prace, filmiki, zdjęcia) możecie wysłać do nas na adres: albo opublikować je na naszym profilu Facebook.

Pracujemy również wraz z naszymi Aktorami nad nagraniami czytania najpiękniejszych baśni naszego patrona Hansa Christiana Andersena. Więcej informacji przekażemy Państwu już niebawem!

Jak skorzystać z oferty?

Wystarczy wejść na stronę internetową Teatru Andersena i kliknąć w zakładkę TEATR, a dalej TEATROTEKA.

Wydarzenia (120) zobacz wszystkie

Aktualności (9) zobacz wszystkie

12.10.202012:21
2020 rok w Teatrze im. H. Ch. Andersena to czas na świętowanie jubileuszy czterech aktorów: Bożena Dragun, Jacek Dragun i Ilona Zgiet obchodzą 35-lecie pracy na scenie, a Bogusław Byrski swoje 20-lecie.
Więcej
17.09.202002:04
W ten wrześniowy weekend w centrum Lublina pokazanych zostanie kilkanaście spektakli teatralnych.
Więcej
21.06.202008:00
Decyzją Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Krzysztofa Rzączyńskiego, Teatr otwiera drzwi dla widzów i zaprasza na spektakl "Tymoteusz i Psiuńcio" w reżyserii Arkadiusza Klucznika.
Więcej
01.06.202011:13
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza do zabawy interaktywnej polegającej na wybraniu postaci, miejsca i przedmiotu, które staną się podstawą do zbudowania baśni, której nikt jeszcze nie wymyślił.
Więcej
01.06.202006:07
Za tydzień, w poniedziałek wypada 1 czerwca, Dzień Dziecka. Z tej okazji Teatr Andersena przygotował małą niespodziankę Dzień Dziecka on line w Teatrze Andersena.
Więcej
15.05.202011:24
16 maja to Dzień Teatru Publicznego. Teatr im. H. Ch. Andersena przygotował program w sieci, w ramach którego realizowane będą działania znane już widzom, ale też nowe, powstałe specjalnie z myślą o Dniu Teatru Publicznego. Świętowanie potrwa cały tydzień.
Więcej
07.04.202005:27
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza swoich widzów, miłośników, przyjaciół na specjalne pokazy spektakli Teatru, które będą udostępniane na stronie www.
Więcej
03.04.202003:11
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie informuje, że premiera spektaklu "Pippi Långstrump", autorstwa Astrid Lindgren, z muzyką George Riedel, w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego, została odwołana. Wydarzenie miało odbyć się 19 kwietnia 2020 r.
Więcej
19.03.202008:27
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza swoich widzów, miłośników, przyjaciół na specjalne pokazy spektakli Teatru, które będą udostępniane na stronie www.
Więcej