Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zalew Zemborzycki

Zalew Zemborzycki w Lublinie to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców o każdej porze roku. Okolica sprzyja długim spacerom pośród leśnej głuszy nad szumiącą wodą. Od zawsze obecni są tutaj wędkarze, którzy cierpliwe czekają na taaaaką rybę. Dzięki prowadzącej nad Zalew ścieżce rowerowej miejsce to upodobali sobie również rowerzyści.

Nad Zalewem Zemborzyckim znajdują się dwa centra rozrywki. Na zalesionym brzegu możemy wypoczywać w ośrodku "Słoneczny Wrotków", gdzie rodzinom z dziećmi polecamy kompleks basenów naziemnych wraz z placami zabaw. Amatorzy narciarstwa wodnego mogą skorzystać z wyciągu "Reland", wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów, parku linowego i punktów małej gastronomii.

Po drugiej wschodniej stronie znajduje się ośrodek "Marina". Na odwiedzających czeka wypożyczalnia sprzętu sportowego, boisko do piłki nożnej i punkty gastronomiczne. Warto wybrać się na spacer starą aleją kasztanowa i obejrzeć dawny budynek winiarni. 

Dla osób chcących zatrzymać się nad Zalewem Zemborzyckim na dłużej okolica oferuje kilkanaście punktów noclegowych: od małych tanich domków po hotele i zajazdy o wysokim standardzie z płnym wyżywieniem dla najbardziej wymagających turystów.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)