W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szlak dźwięków miasta

Liczba przystanków: 10
Czas przejścia: 1 godzina

„Szlak dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich” został zrealizowany w formie nagrań audio, które można odsłuchać w aplikacji mobilnej Turystyczny Lublin. Ścieżki składają się nie tylko z historii czytanej przez lektora, ale również dźwięków w tle, które odzwierciedlają prawdopodobne odgłosy miasta w poszczególnych miejscach, przez co turysta lub mieszkaniec może poczuć klimat dawnego grodu. Poza tym szlak bazuje na lokalizacji GPS. Użytkownik aplikacji prowadzony jest do kolejnych zabytków za pośrednictwem mapy, a po dotarciu do celu jest automatycznie informowany o możliwości odsłuchania nagrania.

Szlak powstał w ramach projektu „Tajemnice dwóch wież: promocja dziedzictwa historycznego Łucka i Lublina poprzez innowacyjne technologie” współfinansowanego ze środków europejskich, realizowanego przez Lublin i ukraińskie miasto Łuck. Tematem projektu jest dziedzictwo historyczne tych dwóch miast opierające się na ich bogatej historii mieszczańskiej. Lublin promowany jest poprzez swoje tradycje związane z położenie na styku szlaków handlowych zdeterminowało jego rozwój oraz nadaniem lokacji na prawach magdeburskich, które przypisały mu nowe funkcje i układ architektoniczny. Produktami projektu "Dwie wieże" są: e-broszura popularno-naukowa opracowana przez lubelskich i łuckich ekspertów (archeologów, historyków, urbanistów), konferencja online ekspertów, nowy szlak turystyczny "Szlak dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich" oraz gra miejska związana z nowym szlakiem.
 

Baner projektu Matsyk

Pobierz aplikację Turystyczny Lublin