W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szlak Wielokulturowy

Liczba przystanków: 12
Czas przejścia: 3-4 godziny

Lublin, posiadający specyficzny klimat, swoje piękno, różni się zdecydowanie od wszystkich miast Polski. W żadnym z nich bowiem nie krzyżowało się tyle religii i kultur.

W regionie lubelskim - i w samym Lublinie - przez wieki żyli obok siebie Polacy, Żydzi, Ukraińcy, a także Niemcy, Romowie, Tatarzy, Włosi oraz przedstawiciele innych narodów. Było to miejsce kulturowego spotkania Wschodu z Zachodem. Obok licznych kościołów katolickich wznoszono tu także cerkwie, synagogi i zbory różnych gałęzi reformacji. To właśnie położenie geograficzne na skraju polskich ziem etnicznych ukształtowało wielokulturowy charakter Lublina, ale też przyczyniło się do tego, że miasto stało się znaczącym ośrodkiem handlu, ulokowanym na przecięciu ważnych szlaków kupieckich.

Wszystkie miejsca położone na szlaku oddają wielokulturowy charakter miasta i reprezentują najważniejsze elementy lubelskiej mozaiki kulturowej, społecznej i religijnej.

Broszura zawierająca szlaki turystyczne Lublina

  

Do pobrania