Miasto można poznawać na kilka sposobów. Tradycyjnie z mapą, przewodnikiem i spontanicznie bez planu... Zagadkowy Lublin czeka na uważnych turystów. Proponujemy zwiedzanie wymagające aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Ten sposób odkrywania Lublina dostarcza zwiedzającym wyjątkowych emocji. Przydadzą się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu.
Celem gry miejskiej jest przedstawienie miejsc związanych z niezwykłymi historiami miasta, które kształtowało się od czasów średniowiecza do teraźniejszości. Trasa złożona jest z 10 miejsc, 10 historii, 10 zadań do wykonania.
W rozwiązaniu zagadek pomoże mapa – dzięki niej bez problemu użytkownik trafi do każdej z opisanych atrakcji. Rozwiązania poszczególnych zagadek należy wpisać w wyznaczone miejsca, pamiętając jednak, by każda z liter była wpisana w odrębną rubrykę – tak, jak w krzyżówce. Przy okazji udziału w zabawie serdecznie zachęcamy do odwiedzenia każdego z miejsc szlaku. Należy jednak pamiętać, aby obiekty sakralne zwiedzać w czasie, kiedy nie odbywają się w nich nabożeństwa, a pozostałe miejsca w godzinach ich pracy.
Osobom, które chciałyby zwiedzić Lublin, którego już nie ma, polecamy aplikację „Turystyczny Lublin”. Znajduje się w niej więcej informacji na temat samego szlaku, ale też każdej z atrakcji, które wspomniane są w grze. Aplikacja jest bezpłatna.
Pakiety do gry oraz nagrody za jej rozwiązanie możesz odebrać w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ulicy Jezuickiej 1/3 w Lublinie.
UWAGA!
Gra miejska powstała w ramach Projektu „Tajemnice dwóch wież: promocja dziedzictwa historycznego Łucka i Lublina poprzez innowacyjne technologie” współfinansowanego przez Unię Europejską na potrzeby Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.
Celem gry miejskiej jest przedstawienie miejsc związanych z niezwykłymi historiami miasta, które kształtowało się od czasów średniowiecza do teraźniejszości. Trasa złożona jest z 10 miejsc, 10 historii, 10 zadań do wykonania.
Pobierz w Centrum Inspiracji Turystycznej pakiet startowy i poznaj niecodzienną stronę miasta!
Celem gry, do której przyjąłeś zaproszenie jest przedstawienie Lublina – Miasta Inspiracji poprzez historie i legendy doświadczane na żywo. Gracze zwiedzają miasto zaproponowaną trasą, szukając w otoczeniu odpowiedzi na zadane zagadki i wykonując postawione przed nimi zadania.
Odwiedzenie wszystkich wskazanych na trasie miejsc daje możliwość rozwiązania zadań i rozszyfrowania hasła końcowego. Odgadnięte hasło jest kluczem do odbioru nagrody w Centrum Inspiracji Turystycznej. Każda drużyna zwycięża!
Materiały do gry zawierają 21 historii i zagadek. Jako pomoc w odnalezieniu kolejnych miejsc służy dołączona mapa Starego Miasta. Każde miejsce to odrębna historia i zadanie. Rozwiązaniem każdego z nich jest hasło, które najlepiej wpisać w załączony formularz odpowiedzi. Bardzo ważne, by każdą literkę wpisać wyraźnie w odrębną rubrykę, tak jak to robimy przy okazji tradycyjnych krzyżówek.
Rozwiązaniem całego wyzwania – gry jest hasło końcowe, które składa się z wybranych literek każdego hasła częściowego. Do jego zapisu służą rubryki na końcu. W rozwiązaniu mogą też pomóc przekazane wskazówki. Kieruj się intuicją i bądź czujny, rozglądaj się dookoła, poznawaj miasto i ciesz się z osiągniętych wyników.
Pakiety są gotowe do odbioru w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ulicy Jezuickiej 1/3 w Lublinie, w godzinach od 12.00 do 17.00.
Gra jest optymalna dla grup 3 do 7 osobowych oraz dzieci 6+ i starszych rzecz jasna.
Każda gra zaczyna i kończy się w Centrum Inspiracji Turystycznej. Grupy, które pobiorą w tym czasie pakiet startowy, samodzielnie przez około 1,5 godziny zwiedzają miasto, rozwiązując zagadki zaproponowane w karcie gry. Po zakończonej grze, każda drużyna, po podaniu zwycięskiego hasła, otrzymuje lubelski upominek.
🇪🇺 Gra Miejska powstała jako atrakcji Festiwalu Legend Lubelskich 2021, który po raz kolejny odbył się w Lublinie. Festiwal jest częścią projektu „Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie". Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.
Celem gry jest przedstawienie Lublina – Miasta Inspiracji poprzez historie i legendy doświadczane na żywo. Gracze zwiedzają miasto zaproponowaną trasą, szukając w otoczeniu odpowiedzi na zadane zagadki i wykonując postawione przed nimi zadania.