W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zagadkowy Lublin

Miasto można poznawać na kilka sposobów. Tradycyjnie z mapą, przewodnikiem i spontanicznie bez planu... Zagadkowy Lublin czeka na uważnych turystów. Proponujemy zwiedzanie wymagające aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Ten sposób odkrywania Lublina dostarcza zwiedzającym wyjątkowych emocji. Przydadzą się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu.
 

Gra miejska: "Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic"

Pobierz w Centrum Inspiracji Turystycznej pakiet startowy i poznaj niecodzienną stronę miasta!

Celem gry, do której przyjąłeś zaproszenie jest przedstawienie Lublina – Miasta Inspiracji poprzez historie i legendy doświadczane na żywo. Gracze zwiedzają miasto zaproponowaną trasą, szukając w otoczeniu odpowiedzi na zadane zagadki i wykonując postawione przed nimi zadania.

Odwiedzenie wszystkich wskazanych na trasie miejsc daje możliwość rozwiązania zadań i rozszyfrowania hasła końcowego. Odgadnięte hasło jest kluczem do odbioru nagrody w Centrum Inspiracji Turystycznej. Każda drużyna zwycięża!

Materiały do gry zawierają 21 historii i zagadek. Jako pomoc w odnalezieniu kolejnych miejsc służy dołączona mapa Starego Miasta. Każde miejsce to odrębna historia i zadanie. Rozwiązaniem każdego z nich jest hasło, które najlepiej wpisać w załączony formularz odpowiedzi. Bardzo ważne, by każdą literkę wpisać wyraźnie w odrębną rubrykę, tak jak to robimy przy okazji tradycyjnych krzyżówek.

Rozwiązaniem całego wyzwania – gry jest hasło końcowe, które składa się z wybranych literek każdego hasła częściowego. Do jego zapisu służą rubryki na końcu. W rozwiązaniu mogą też pomóc przekazane wskazówki. Kieruj się intuicją i bądź czujny, rozglądaj się dookoła, poznawaj miasto i ciesz się z osiągniętych wyników.

Pakiety są gotowe do odbioru w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ulicy Jezuickiej 1/3 w Lublinie, w godzinach od 12.00 do 17.00.

Gra jest optymalna dla grup 3 do 7 osobowych oraz dzieci 6+ i starszych rzecz jasna.

Każda gra zaczyna i kończy się w Centrum Inspiracji Turystycznej. Grupy, które pobiorą w tym czasie pakiet startowy, samodzielnie przez około 1,5 godziny zwiedzają miasto, rozwiązując zagadki zaproponowane w karcie gry. Po zakończonej grze, każda drużyna, po podaniu zwycięskiego hasła, otrzymuje lubelski upominek.


🇪🇺 Gra Miejska powstała jako atrakcji Festiwalu Legend Lubelskich 2021, który po raz kolejny odbył się w Lublinie. Festiwal jest częścią projektu „Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie". Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

 

Do pobrania