W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zagadkowy Lublin

Miasto można poznawać na kilka sposobów. Tradycyjnie z mapą, przewodnikiem i spontanicznie bez planu... Zagadkowy Lublin czeka na uważnych turystów. Proponujemy zwiedzanie wymagające aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Ten sposób odkrywania Lublina dostarcza zwiedzającym wyjątkowych emocji. Przydadzą się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu.
 

Quest

Quest to rodzaj edukacyjnej gry. Polega na odkrywaniu pozornie znanych miejsc poprzez wędrówkę nieoznakowaną trasą. Kierunek zwiedzania wyznaczają wierszowane wskazówki zawarte w Karcie wyprawy. Uczestnik przemieszcza się odgadując zagadki dotyczące miejsca, które zwiedza. Rozwiązanie poszczególnych zadań jest niezbędne do odgadnięcia hasła, odnalezienia skarbu i zdobycia nagrody – np. pieczątki. Wystarczy pobrać i wydrukować ulotkę questu, czytać polecenia i odkrywać tajemnice wybranego miejsca.

   

Gra miejska

Gra miejska to gra fabularna rozgrywana na określonym obszarze. Tematyka gier jest nieograniczona a udział w grze możliwy w dowolnym momencie. Gry wykorzystują elementy znajdujące się w przestrzeni miasta, a o powodzeniu uczestnika decydują umiejętności pozyskiwania wiedzy i tempo rozwiązywania zadań.

Zapraszamy do wzięcia udziału w grach miejskich, które w angażujący sposób przekazują wiedzę na temat bogatej historii Lublina.