W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

1 czerwca ruszy kolejne badanie statystyczne gospodarstw rolnych

1 czerwca ruszy kolejne badanie statystyczne gospodarstw rolnych
31.05.202313:24

1 czerwca ruszy kolejne ważne przedsięwzięcie realizowane przez Główny Urząd Statystyczny dotyczące statystyk rolniczych. Będzie to obowiązkowe badanie „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (R-SGR)”, które zostanie przeprowadzone od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. Celem badania jest pozyskanie informacji pozwalającej na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Otrzymane wyniki pozwolą na opracowanie typologii gospodarstw rolnych tj. wielkości ekonomicznej i typów rolniczych. Realizacja badania, w którym zbierany jest szeroki zakres informacji o polskim rolnictwie, jest możliwa dzięki wykorzystaniu środków z budżetu państwa oraz dofinansowaniu ze środków unijnych.

W województwie lubelskim badanie obejmie prawie 13 tys. wylosowanych gospodarstw rolnych, w tym również zlokalizowanych na terenie Gminy Lublin. Użytkownicy gospodarstw rolnych będą mogli przekazać dane samodzielnie wypełniając formularz online w dniach 1-16 czerwca br. Z osobami, które nie skorzystają z formularza online skontaktuje się telefonicznie lub ewentualnie osobiście ankieter statystyczny w dniach 19 czerwca – 14 sierpnia 2023.

W 2021 roku w konkursie Powszechnego Spisu Rolnego, Lublin zajął I miejsce wśród gmin o największej liczbie gospodarstw rolnych spisanych samodzielnie przez Internet. Spośród wszystkich 5118 gospodarstw rolnych na terenie Lublina prowadzonych przez osoby indywidualne i osoby prawne, formę samospisu wybrało wówczas 1435 użytkowników.