Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dni z innowacyjnymi zamówieniami publicznymi w Lublinie (3-5 października)

29.09.201713:52

Od 3 do 5 października będą gościć w Lublinie eksperci i przedstawiciele instytucji publicznych oraz prywatnych takich jak uczelnie wyższe, szpitale, ministerstwa, przedsiębiorstwa, przedstawiciele miast i regionów czy agencji sektorowych z krajów Europy Środkowej.  Lublin jako uczestnik projektu PPI2Innovate „Budowanie potencjału w celu zwiększenia stosowania zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania“ będzie miejscem, gdzie eksperci i uczestnicy procesu zamówień publicznych podejmą dyskusję o tym jak stymulować rynek innowacyji. Projekt jest współfinansowany z Programu Interreg Europa Środkowa.

Każdego roku ponad 250 000 instytucji publicznych w Unii Europejskiej wydatkuje około 14% PKB na zakup usług, robót i dostaw. Jest to ogromy potencjał do stymulowania rozwoju innowacyjnej gospodarki, a przez to do tworzenia dobrych warunków społecznych i ekonomicznych.

Pierwszy dzień to otwarta dla wszystkich zainteresowanych konferencja na temat innowacyjnych zamówień publicznych. Konferencja jest organizowana przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, również partnera projektu PPI2Innovate. Prelegenci wypowiedzą się na temat wyzwań jakie stoją przed publicznymi zamawiającymi nabywającymi innowacyjne usługi i produkty, a także podzielą się dobrymi praktykami, w tym przykładami zastosowania PPI (zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania) w Polsce.

Podczas dwóch kolejnych dni, organizowanych przez Miasto Lublin, odbedzie się spotkanie  partnerów projektu. Będą omawiać stan realizacji projektu, wyzwania jakie przed nimi stoją, w szczególności pilotażowe zamówienia publiczne, za które odpowiadają instytucje publiczne zaangażowane w przedsięwziecie PPI2Innovate.

  • Konferencja odbędzie się 3 października 2017 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w godzinach 10.00-16.30
  • Spotkanie partnerów projektu odbędzie się 4 października w Trybunale Koronnym i 5 października Ratuszu