Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września)

13.09.201715:06

Bezpłatne przejazdy zabytkowym autobusem Gutek – Jelcz 272 Mex, zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, lekcje komunikacyjne w trolejbusie, happening "Chodniki są dla pieszych", to tylko część z szeregu atrakcyjnych wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców Lublina podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Głównym celem ETZT 2017, który rozpocznie się 16 września jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, w szczególności komunikacji miejskiej, rowerów, a także podróży pieszych na krótkich odległościach. Zwieńczeniem całego tygodnia wydarzeń będzie przypadający w piątek, 22 września, Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, natomiast użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego będą mogli cieszyć się bezpłatną godziną wypożyczenia rowerów. 22 września na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w godzinach 12:00 – 18:00 odbędzie się piknik transportowy podczas którego będzie można wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami. Na zakończenie pikniku planowany jest przejazd rowerowy ulicami miasta.

Podczas pikniku spotkać będzie można pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, którzy przy wydziałowym namiocie prowadzić będą gry i zabawy, a także informować jak każdy z nas może dbać o środowisko naturalne.

Obchody ETZT symbolizują dążenie do zrównoważenia rozwoju transportu w miastach i aglomeracjach poprzez wskazywanie niebezpieczeństw wynikających z niekontrolowanego rozwoju motoryzacji indywidualnej. Wzrost liczby samochodów osobowych negatywnie oddziałuje na jakość i bezpieczeństwo życia w mieście.

Pełny program obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie znajduje się na stronie: www.etzt.ekolublin.pl