Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce jest w Lublinie!

08.06.201809:06

Niebanalny wystrój, drewno, stal, szkło, surowość połączona z zielenią roślin to cechy charakterystyczne najnowszej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. To już czterdziesta placówka w naszym mieście, dziewiąta, którą otwieramy w ciągu ostatniej dekady. Pomieszczenie o powierzchni 308 metrów w budynku przy ul. Sławin 20 zostało wynajęte przez miasto, dostosowane i zaadaptowane na potrzeby biblioteki, która będzie pełniła także funkcje klubu osiedlowego czy dzielnicowego domu kultury.

Filia nr 40 MBP posiada interesujący księgozbiór, szeroki wybór czasopism, audiobooków oraz gier planszowych. Pięć stanowisk komputerowych umieszczonych na specjalnej antresoli, stanowisko PlayStation z goglami do wirtualnej rzeczywistości oraz sześć stanowisk do odsłuchu w kameralnym pomieszczeniu. Biblioteka to labirynt białych regałów, po których wspina się bluszcz, a w którym… łatwo się zagubić. Sprzyjają temu wmontowane między książki wygodne, oświetlone fotele.

Więcej koloru znajdziemy w części z literaturą dziecięcą. Tam króluje fioletowa wykładzina, specjalne pufy, wygodne siedziska i chrobotek reniferowy na ścianach.

Wyspa, na którą można się dostać szklanym mostem, wyłożona  sztuczną trawą to doskonałe miejsce do zrelaksowania się przy dobrej literaturze.

Biblioteka przygotowała bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną przeznaczoną dla odbiorców w różnym wieku. Będzie to np. dyskusyjny klub książki, kurs komputerowy dla seniorów oraz specjalnie przygotowany program dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka i akcji „Lato
w mieście”.