W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin Perłą Samorządu

18.05.201812:13

Lublin znalazł się na wysokim drugim miejscu w rankingu Perły Samorządu 2018 r. w kategorii miast pow. 100 tys. mieszkańców. Zwycięstwo odniósł Gdańsk, na trzecim miejscu znalazła się Łódź, a zeszłoroczny laureat - Poznań na czwartym miejscu.

„Dziennika Gazeta Prawna” od 2013 co roku podejmuje się porównania gmin pod kątem jakości świadczonych usług czy potencjału rozwojowego miasta. Od 2016 r. partnerem merytorycznym rankingu i wsparciem w przygotowaniu procesu jest firma Deloitte.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i prestiżowy sukces, a przede wszystkim obiektywna ocena pracy całego zespołu na rzecz naszego miasta. Lublin po raz kolejny znalazł się w czołówce, co potwierdza należne nam miejsce w pierwszej lidze polskich miast. Tegoroczna edycja Rankingu Perły Samorządu 2018 pokazała, że stawka najlepszych polskich samorządowców jest bardzo wyrównana, a Lublin pozostaje w ścisłej czołówce. - mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Udział w rankingu może wziąć każda zainteresowana gmina. Nagrodę podczas Gali Pereł Samorządu odebrał Prezydent Krzysztof Żuk.