W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin w dniu pogrzebu Piotra Szczepanika odda hołd Artyście

Miasto Lublin w dniu pogrzebu Piotra Szczepanika odda hołd Artyście
31.08.202008:48

Miasto Lublin w dniu pogrzebu Piotra Szczepanika odda hołd Artyście. Dziś (poniedziałek, 31 sierpnia) o godz. 12.00 Sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki opuści do połowy masztu flagę Miasta Lublin na Ratuszu. Po hejnale miejski trębacz odegra melodię „Cisza”, a także jeden z najsłynniejszych utworów, które wykonywał Artysta pt. „Kochać”.

Piotr Szczepanik pochodził z Lublina. W latach 60. był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, mistrzem nastrojowych romantycznych przebojów, do których należą takie szlagiery jak „Kochać”, „Żółte kalendarze” czy „Goniąc kormorany”. W późniejszych latach występował m.in. z innym znanym lublinianinem Bohdanem Łazuką, z którym razem zaśpiewał piosenkę „Ja z Lublina, ty z Lublina”. Po 1980 roku blisko współpracował z opozycją i występował m.in. na zorganizowanym pod patronatem NSZZ „Solidarność” Festiwalu Piosenki Prawdziwej (1981 rok).

Msza pogrzebowa odbędzie się dzisiaj w Archikatedrze Lubelskiej. Liturgii, która rozpocznie się o godz. 14.00 przewodniczyć będzie arcybiskup Stanisław Budzik.