W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miejskie instytucje pomocy niepełnosprawnym bez barier

26.02.201812:47

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin oraz Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie od 15 marca będą miały jedną siedzibę w budynku pozbawionym barier architektonicznych przy ul. Diamentowej 2 (Galeria Diamentowa). W tej lokalizacji znajdują się udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. winda, specjalnie przystosowane toalety czy duży parking.

Połączenie siedziby obu instytucji odpowiedzialnych za realizację różnorodnych działań na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin ułatwi zainteresowanym osobom kompleksowe wparcie w jednym miejscu. To rozwiązanie zapewni osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom możliwość korzystania w jednym miejscu zarówno z poradnictwa Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych (w tym tłumacza języka migowego, psychologa) oraz indywidualnego wsparcia w zakresie uzyskania dofinansowania do m.in. turnusów rehabilitacyjnych, zaopatrzenia ortopedycznego, likwidacji barier funkcjonalnych czy dofinansowania do zakupu sprzętu ortopedycznego.

Przeniesienie Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do nowej siedziby przy ul. Diamentowej 2, pozwoli zwolnić 5 pomieszczeń w budynku przy ul. Zemborzyckiej, co umożliwi dyrekcji MOPR płynnie i efektywnie realizować zadania nałożone ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Dodatkowym atutem nowej lokalizacji obu instytucji jest bliskie sąsiedztwo funkcjonującego pod tym adresem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który również realizuje zadania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Godziny pracy, numery telefonów oraz adresy e-mailowe pozostają bez zmian:

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych MOPR (don@mopr.lublin.eu)

  • pon. 10.00 - 17.00, wt. – pt. 8.00-15.00, tel.: 81 466-53-50

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (ion@lublin.eu)

  • pon. – pt. 7.30-15.30, Ośrodek Informacji 8.00-16.00, tel. 81 466 20 68, 81 466 20 66

W okresie przejściowym, tj. od 15 do 30 marca wnioski i dokumenty od osób niepełnosprawnych będą przyjmowanie zarówno w nowej siedzibie MOPR przy ul. Diamentowej 2, jak też pod dotychczasowym adresem, przy ul. Zemborzyckiej 88 - 92.

Do nowej siedziby przy ul Diamentowej 2 można dojechać komunikacją miejską, liniami: 19, 25, 38, 50, 157, 160. Obok budynku znajduje się duży parking.

Pliki do pobrania

PREZENTACJA LUBLIN NIEPELNOSPRAWNI.pdf
prezentacja niepełnosprawni - działania miasta na rzecz osób z niepełnosprawnością