Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF MUP Lublin liderem e-usług

14.02.201712:43

Miejski Urząd Pracy w Lublinie jako jedyny urząd pracy w województwie lubelskim w 2016 roku obsłużył największą ilość spraw w ramach tzw. e-usług. Zgodnie ze wskazaniem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Zarówno osoby bezrobotne jak i pracodawcy mogą korzystać z elektronicznych skrzynek podawczych: praca.gov.pl; ePUAP, ZUS PUE  udostępnianych na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.  Co roku z tej formy kontaktu z urzędem korzysta ok. 30 tysięcy osób/podmiotów.

W roku 2016 najwięcej spraw załatwianych za pośrednictwem e-usług dotyczyło zgłaszania ofert pracy, wniosków o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej, pism ogólnych wpływających do urzędu oraz wniosków o wydanie zaświadczenia. W ogólnej liczbie obsłużonych spraw, coraz większy udział mają wnioski opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznych lub profilem zaufanym ePUAP. Klienci urzędu pracy przedkładają też elektroniczne zwolnienia lekarskie za pośrednictwem platformy ZUS PUE. 

W celu zminimalizowania kolejek Miejski Urząd Pracy w Lublinie zachęca również do korzystania z elektronicznej rejestracji i prerejestracji osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Dzięki temu przez Internet można wypełnić wniosek o dokonanie rejestracji za pośrednictwem formularza elektronicznego z podaniem niezbędnych do rejestracji danych m. in. danych osobowych, wykształcenia, okresów zatrudnienia, itp.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)