W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy wzór wniosku o wydanie karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych i placówek

Nowy wzór wniosku o wydanie karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych i placówek
03.10.202313:28

Informacja Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie o zmianach zasad składania wniosków o wydanie karty parkingowej.

Od 29.09.2023 r. będzie obowiązywał nowy wzór wniosku o wydanie karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych i placówek. Zmiana wynika ze stopniowego wycofywania z obiegu prawnego przepisów epidemicznych. Nowy wzór wniosku od 29 września będzie udostępniony do pobrania ze strony internetowej Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie oraz w wersji papierowej w siedzibie Zespołu przy ul. Magnoliowej 2 w Lublinie w pokoju nr 10. Informacja telefoniczna w sprawie kart parkingowych udzielana jest pod numerem telefonu: 81 466 34 73.

Przypominamy również, że wniosek o wydanie karty parkingowej jest składany osobiście przez osobę niepełnosprawną (z wyjątkiem: 1. osoby, która nie ukończyła 18. roku życia, za którą wniosek składają rodzice lub ustanowieni przez sąd opiekunowie albo jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów; 2. osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie pozostającej pod władzą rodzicielską, za którą wniosek składa jeden z rodziców; 3. osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie niepozostającej pod władzą rodzicielską lub osoby ubezwłasnowolnionej częściowo, za którą wniosek składa odpowiednio opiekun lub kurator ustanowiony przez sąd) do wybranego powiatowego (miejskiego) zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności. W przypadku placówki wniosek składa się do powiatowego (miejskiego) zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwego ze względu na siedzibę placówki.